magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Doktorandi úspešne ukončili tretí ročník Jarnej školy
@ Aktuálne -> Školstvo      Jul 11 2016 - 06:54 GMT

V dňoch 14. – 16. júna 2016 sa v Liptovskom Jáne uskutočnil v poradí už tretí ročník Jarnej školy doktorandov, ktorej sa zúčastnilo 40 študentov doktorandského štúdia.

Jarná škola doktorandov (JŠD) UPJŠ v Košiciach pomáha zvýšiť kvalitu prípravy študentov doktorandského štúdia v spoločenských, humanitných, lekárskych a prírodných vedách, matematike a informatike. Na podujatí zazneli aj odborné prednášky univerzitných pedagógov.

Doktorandi tak mali jedinečnú možnosť získať informácie aj z iného uhla pohľadu a zároveň dostali možnosť oboznámiť sa so súčasnými svetovými trendmi v daných oblastiach.

Prostredníctvom takýchto stretnutí sa zvyšuje vzájomná informovanosť študentov o aktuálnych smeroch výskumu v rôznych študijných programoch a zároveň sa posilňuje interdisciplinárna zložka odborného rastu študentov doktorandského štúdia.

Počas podujatia sa uskutočnilo viacero diskusných fór aj za účasti rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc., členov vedenia univerzity a členov vedenia fakúlt. „Výhodou organizácie takéhoto podujatia mimo pôdy Alma Mater je, že okrem oficiálneho programu je vytvorený dostatočný časový priestor na neformálne diskusie a výmenu skúseností zo štúdia i  vedeckej práce,“ zhodnotil rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.

Mgr. Mária Hrehová, PhD.

Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk