magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 20. 06. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 22 2016 - 08:12 GMT

Polícia vyšetruje nepovolený výrub stromov

V okrese Michalovce došlo v januári tohto roku ku spíleniu viac ako 1.100 kusov drevín stromového porastu, nad rámec náležitého povolenia. Ku skutku došlo na úseku Michalovce – Petrovce nad Laborcom pozdåž železničnej trate. Išlo o dreviny agát, orech, čremchu, vàbu, jaseň, čerešňu a topoľ. K výrubu týchto drevín došlo v rozpore so zákonom o ochrane prírody a krajiny. Spoločenská hodnota na základe odborného vyčíslenia predstavuje sumu vyššiu ako 818 800,- eur. Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci zločinu porušovania ochrany stromov a krov /s trestnou sadzbou trestu odňatia slobody na tri až osem rokov/.

Anonym nahlásil bombu

Doposiaľ neznámy páchateľ včera (20.6.) ráno krátko pred ôsmou hodinou, zavolal z doposiaľ nezisteného miesta na linku 158 a oznámil, že na Krajskom súde v Košiciach je bomba. Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky i psovodi so služobnými psami na vyhľadávanie výbušnín. Okamžite boli z objektov súdov evakuovaní pracovníci i prítomné osoby. Pyrotechnické prehliadky priestorov súdov boli ukončené o 10.30 hodine s negatívnym výsledkom. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach začal trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy /trestná sadzba jeden až päť rokov/. Polícia po páchateľovi pátra.

Vodiči sa odmietli podrobiť dychovej skúške

V celách policajného zaistenia skončili ďalší dvaja vodiči motorových vozidiel. Obaja sa pri kontrole policajnou hliadkou odmietli podrobiť dychovej skúške ako aj lekárskemu vyšetreniu na zistenie požitia alkoholu. 39-ročného Michala z okresu Sobrance zastavili a kontrolovali policajti oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Petrovce v nedeľu (19.6.) vo večerných hodinách.  Obvinený viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia smerom od obce Porúbka na obec Kolibabovce. 52-ročný Miroslav z okresu Sobrance včera (20.6.) krátko pred 17,30 hodinou viedol motocykel zn. Babeta, bez evidenčného čísla, po ceste III. triedy cez obec Záhor (okr. Sobrance). Nasmerované mal rovno k miestnemu pohostinstvu, kde sa ho hliadka obvodného oddelenia PZ Sobrance, pokúsila zastaviť svetelným a výstražným znamením a nápisom STOP. Obvinený najskôr výzvu k zastaveniu nerešpektoval, no po opätovnej výzve na zastavenie motocykel spomalil a pri pristúpení policajtov ku kontrole sa snažil s motocyklom z miesta odísť. To sa mu však nepodarilo, policajti mu v tom zabránili. Pri kontrole vodič javil známky požitia alkoholických nápojov a preto bol vyzvaný aby sa podrobil dychovej skúške. Príslušníci dopravného inšpektorátu oboch vodičov obvinili zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo im v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk