magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košice privítali svetovú špičku z oblasti magnetizmu
@ Aktuálne -> Školstvo      Jun 15 2016 - 13:00 GMT

Medzinárodná vedecká konferencia 16th Czech and Slovak Conference on Magnetism sa koná na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Technickej Univerzity v Košiciach v dňoch 13.6. – 17.6. 2016. Konferencia je zameraná na základný a aplikovaný výskum v oblasti magnetizmu. „Okrem zaujímavých prednášok a posterových príspevkov popredných svetových odborníkov pracujúcich v oblasti magnetizmu ponúka konferencia aj hodnotný spoločenský a kultúrny program“, uviedol rektor UPJŠ v Košiciach a spolupredseda organizačného výboru konferencie prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.

V pondelok 13. júna 2016 rektor UPJŠ v Košiciach, spolupredseda organizačného výboru konferencie prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. na pôde Technickej univerzity v Košiciach slávnostne otvoril 16th Czech and Slovak Conference on Magnetism. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj dekan Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Gabriel Semanišin, PhD., riaditeľ Ústavu experimentálnej fyziky SAV doc. RNDr. Peter Kopčanský, CSc. a RNDr. Ivan Škorvánek, CSc. spolupredseda organizačného výboru konferencie z Ústavu experimentálnej fyziky SAV.

Na konferencii sa zúčastní viac ako 300 účastníkov z 22 krajín sveta. Jej spoluorganizátormi sú Ústav fyzikálnych vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach a Ústav experimentálnej fyziky Slovenskej akadémie vied v Košiciach.

Mgr. Mária Hrehová, PhD.

Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk