magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 14. 06. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 15 2016 - 06:52 GMT

Košické cesty „brázdila“ opitá vodička

Poriadne opitú vodičku zastavila policajná hliadka včera (14.6.) ráno o 08,00 hodine na ulici Tr. KVP v Košiciach. Štyridsaťjedenročná žena z obce Poproč, viedla osobné motorové vozidlo zn. Renault Kangoo. Policajti ju počas kontroly podrobili dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu. Namerali u nej pozitívny výsledok a to 0,73 mg/l alkoholu v dychu (1,52 promile). Vodičku umiestnili do cely policajného zaistenia a obvinili zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny jej hrozí až ročné väzenie.

Policajti v Košickom kraji vypátrali a obvinili „dlhoprstých“

Vyšetrovateľ PZ z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinil dvojicu Košičanov, 28-ročného Tomáša a o rok staršieho Olega. Títo v polovici februára tohto roku na ulici Európska trieda v Košiciach, po prekonaní zámku vstupných dverí, neoprávnene vnikli do bytu. Odtiaľ ukradli šperkovnicu spolu so šperkami zo žltého a bieleho kovu a rôzne hodinky. Krádežou spôsobili škodu za 600,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil 27-ročného Petra z Košíc. Obvinený v apríli 2016 v jednej z košických predajní drogérie, počas prevádzky vošiel do neuzamknutej kancelárie, odkiaľ ukradol taštičku s hotovosťou takmer 900,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie. Policajti Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany vypátrali a zo spáchania prečinu krádeže obvinili dvoch 17-ročných tínedžerov z obce Drahňov. Títo na prelome apríla a mája 2016, vošli opakovane do areálu miestnej spoločnosti v obci Drahňov. Z dvora areálu odcudzili päťdesiatdva kusov voľne uložených panelov. Pre spoločnosť spôsobili škodu vo výške 2.600,- eur. V prípade dokázania viny im ako mladistvým hrozí až ročné väzenie.

Pri osade „zmizli“ značky

Spišskonovoveskí policajti pátrajú po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý na prelome mája a júna tohto roku v úseku cesty III. triedy, za obcou Rudňany v smere na obec Poráč, odcudzil dopravné značky. Išlo o  zákazovú zvislú dopravnú značku (B25a – Zákaz predchádzania) a výstražnú dopravnú značku (A34 – Iné nebezpečenstvo), ktoré boli umiestnené spoločne na jednej opornej tyči. Taktiež odcudzil aj zákazovú zvislú dopravnú značku (B31a – Najvyššia dovolená rýchlosť). Značky boli ukotvené v zemi vedľa cesty vo vzdialenosti približne 100 metrov nad odbočkou k rómskej osade. Páchateľ ich vytrhol a odcudzil aj s opornými tyčami. Správe ciest Košického samosprávneho kraja bola spôsobená škoda vo výške najmenej 200,- eur. Vyšetrovateľ kriminálnej polície v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia /s trestnou sadzbou na jeden až päť rokov/.


Výsledky včerajšej kontroly na cestách Košického kraja

Včera (14.6.) vo večerných hodinách bola vykonaná osobitná kontrola na území Košického kraja zameraná na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok vodičmi vozidiel pred alebo počas jazdy a na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky jej nemotorovými účastníkmi s osobitným dôrazom na používanie reflexných prvkov alebo reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti cyklistami a chodcami. Policajti sa zamerali aj na kontrolu rešpektovania ustanovení pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinnosti vodičov voči chodcom a dodržiavanie pravidiel vodičmi motocyklov a ich spolujazdcov. Do kontroly sa zapojilo celkom 60 policajtov z dopravnej, poriadkovej a železničnej polície. Cieľom kontroly bolo pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Počas kontroly policajti zistili až 121 priestupkov. Z nich v blokovom konaní vyriešili 113 priestupkov, 5 priestupkov vybavili napomenutím a tri priestupky oznámili na príslušný dopravný inšpektorát. Aj u nemotorových účastníkov zistili porušenie pravidiel cestnej premávky, pričom až v siedmych prípadoch riešili priestupcov v blokovom konaní. Požitie alkoholu zistili u jedného vodiča a štyroch cyklistov. Policajti zadržali jeden vodičský preukaz, jedno osvedčenie o evidencii vozidla a v jednom prípade aj tabuľky s EČV.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606