magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 24. 05. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      May 25 2016 - 02:33 GMT

Policajti počas akcie na pytliakov zadržali dvoch podozrivých

Včera (24.5.) v skorých ranných hodinách pri vopred pripravenej policajnej akcii zameranej na odhaľovanie pytliactva, bolo v katastri obce Moravany zastavené vozidlo zn. Suzuki Samurai. Vo vozidle sa nachádzali dve osoby, vodič vozidla - občan SR a spolujazdec - občan Ukrajiny. Po zastavení vozidla bola vykonávaná policajtmi kontrola osôb a vozidla, kde pri tejto kontrole občan Ukrajiny namieril na zasahujúcich policajtov dlhú guľovú zbraň. Vzhľadom na to, že táto osoba už pred samotným zásahom nereagovala na výzvy policajtov, naopak, na jedného z policajtov namierila dlhú guľovú zbraň, jeden z policajtov použil voči tejto osobe služobnú zbraň, ktorej strela zasiahla oblasť cudzincovej ruky a kolena. Keďže vo vozidle týchto podozrivých osôb boli nájdené 4 kusy čerstvo „upytliačenej“ srnčej zveri, obe osoby boli zadržané. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ Michalovce 55-ročného muža z okresu Michalovce už obvinil zo spáchania prečinu pytliactva. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Obvinený v poľovnom revíri miestneho poľovníckeho združenia, ktorého nie je členom, srnčiu zver ulovil neoprávnene bez vydaného príslušného povolenia na lov zveri, legálne držanou guľovou zbraňou. Poľovníckemu združeniu spôsobil škodu na majetku za cca 800,- eur.

Dvadsaťročný občan Ukrajiny je tohto času hospitalizovaný v nemocnici a je podozrivý zo spáchania zločinu nedovoleného ozbrojovania a prečinu útoku na verejného činiteľa. Po prepustení vyšetrovateľ PZ spracuje návrh na jeho väzobné stíhanie a po vykonaní ďalších procesných úkonov vydá meritórne rozhodnutie /za tieto skutky v prípade dokázania viny môže pobudnúť 3 až 8 rokov.

Keďže pri služobnom zákroku príslušníkov polície došlo aj k strelnému zraneniu podozrivej osoby, v záujme preverenia zákonnosti služobného zákroku boli o uvedenej udalosti ihneď informovaní aj pracovníci sekcie kontroly a inšpekčnej služby MV SR, ktorí okolnosti použitia služobnej zbrane preverujú.  


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606