magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 04. 05. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      May 05 2016 - 06:28 GMT

Trebišovskí kriminalisti vypátrali „lúpežníka

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove zo zločinu lúpeže obvinil 32-ročného Štefana z Trebišovského okresu (v minulosti viac krát trestne stíhaný za prevažne majetkovú trestnú činnosť), ktorý pred dvoma týždňami na cestičke oproti železničnej stanici v Čiernej nad Tisou (okr. Trebišov) pristúpil k 65- ročnému mužovi z okresu Púchov a bez slov mu do očí striekol doposiaľ presne nezistenú látku. Potom ho fyzicky napadol a ukradol mu peňaženku, z ktorej vybral 110 eur. Následne poškodenému mužovi z vrecka ukradol obálku s finančnou hotovosťou 900 eur. Keď poškodený muž začal kričať o pomoc, páchateľ z miesta ušiel. Napadnutý muž utrpel zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Krádežou peňazí a poškodením mobilného telefónu spôsobil napadnutému mužovi celkovú škodu cca 1.140 eur. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny obvinenému mužovi hrozí trest odňatia slobody na tri až 8 rokov.

Vyhrážal sa zabitím mladej Trebišovčanke

Poverený príslušník OO PZ Trebišov z trestného činu nebezpečného vyhrážania obvinil 33-ročného Karola z okresu Trebišov (v minulosti už bol za nebezpečné vyhrážanie trestne stíhaný a tiež za majetkovú trestnú činnosť), ktorý sa v pondelok (2.5.) popoludní v byte na ulici L. Sáru v Trebišove slovne vyhrážal zabitím 29-ročnej Trebišovčanke. Poškodenú ženu sa pokúsil chytiť pod krk, v čom mu zabránila 41-ročná žena z uvedeného mesta. Konanie obvineného Karola vzbudilo u poškodenej ženy dôvodnú obavu o svoj život a zdravie. Trebišovskí policajti podozrivého muža ešte v ten deň zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na jeho väzobné stíhanie, ktorý včera sudca akceptoval. Obvinený muž je stíhaný väzobne, v prípade dokázania viny mu hrozí až jeden rok vo väzení.  


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606