magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tretí večer nepokoja
@ Kultúra -> Literatúra      Nov 05 2015 - 12:04 GMT

V poradí tretie literárno-hudobné podujatie z cyklu Štyri večery nepokoja pripravila Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) na 12.  novembra 2015 o 17:00 hod. v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej ul. 5.  Autormi, ktorí predstavia svoju literárnu tvorbu, budú tentoraz dvaja básnici Valerij Kupka a Jozef Puchala.

Valerij Kupka (1962, Zelený Háj, Ukrajina) pôsobí ako docent na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity, kde prednáša dejiny ruskej literatúry a kultúry. Doposiaľ vydal šesť básnických zbierok: Nestálosť (1994), Skomorošiny (1996), Mucha v uchu (1997), Líza tichšia ako kláštor (2000), Dom bez svetla (2004) a Zabudnutá štvrtá strana (2014). Venuje sa aj prekladu z ruštiny, ukrajinčiny a do rusínčiny. Žije v Prešove.

Jozef Puchala (1965, Levoča) je televízny dramaturg, redaktor, režisér a literárny vedec. Ako vysokoškolský pedagóg pôsobí na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde sa venuje semiotike a televíznej tvorbe. V roku 1995 debutoval básnickou zbierkou Všetko, čo chýba, za ktorú získal Cenu Ivana Kraska. Píše aj pre deti. Je autorom zbierky básni Trinásťhlavý vlak (2014). Žije v Košiciach.

Tretí večer nepokoja okrem spomínaných autorov spríjemní aj  jazzovo-bluesové trio Wild Things, ktoré sa postará o hudobnú stánku podujatia. Projekt Štyri večery nepokoja pripravuje VKJB vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Alena Zavocka

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk