magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polícia opätovne vyzýva k opatrnosti na cestách
@ Aktuálne -> Doprava      Oct 21 2015 - 12:08 GMT

V súvislosti so sychravým počasím a zníženou viditeľnosťou polícia opäť vyzýva účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách. Včera (20.10.) na košických cestách došlo k dvom dopravným nehodám, pri ktorých došlo k zraneniu troch chodkýň. K prvej nehode došlo v skorých ranných hodinách na križovatke ulíc Rovníková a Ždiarska, kde vodič narazil do chodkyne, ktorá prechádzala po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa pri nehode utrpela ťažké zranenie. Pri druhej nehode, ktorá sa stala okolo 18.00 hodine, vodič pravdepodobne nedbal na zvýšenú opatrnosť voči chodcom a narazil do dvoch chodkýň, ktoré prechádzali po neriadenom priechode pre chodcov na Tr. KVP. Pri nehode podľa predbežných lekárskych správ obe utrpeli ľahké zranenia.

Vodiči, chodci, dbajte na zvýšenú opatrnosť na cestách! Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť voči chodcom. Zhoršené podmienky ako častý dážď, hmly, tma a mokrá vozovka si vyžaduje maximálnu koncentráciu, preto jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť a prispôsobiť sa zhoršeným podmienkam, ubrať nohu z plynu, na mokrej vozovke dodržiavať väčšie rozostupy medzi vozidlami.

Pravidlo vidieť a biť videný platí pri zhoršených podmienkach dvojnásobne. V týchto sťažených podmienkach je dôležité jazdiť vždy opatrne, brzdiť uvážene a včas.

Chodci sú tí najzraniteľnejší a mali by si uvedomiť, že nestačí len vidieť, ale aj byť videný.  Za zníženej viditeľnosti tmavé oblečenie nie je bezpečné. Tmavým oblečením riskujú životy a mnohí nemyslia na svoju bezpečnosť. Zrážka s vozidlom potom končí často vážnymi zraneniami až smrťou. Neuvedomujú si, že vodič ich často uvidí, až keď je neskoro. Tmavé oblečenie je preto vhodné doplniť reflexným prúžkom za pár desiatok centov. Okrem toho je nutné predvídať, prechádzať cez cestu na miestach na to určených.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk