magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 18. 10. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 19 2015 - 06:26 GMT

V celách  cez víkend až 17 vodičov

Policajti v Košickom kraji počas zvýšeného výkonu služby pre nepriaznivú situáciu v dopravnej nehodovosti cez uplynulý víkend (12.-18.10.) zaznamenali zvýšený počet vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu nad jedno promile. Celkovo počas kontrol zistili požitie alkoholu u 17-tich vodičov motorových vozidiel, u ktorých bola nameraná hodnota od 0,59 až do 1,27 mg/l (čo je v prepočte od 1,23 do 2,65 promile). Medzi zadržanými vodičmi bola jedna žena, traja vodiči sa odmietli podrobiť dychovej skúške na alkohol ako aj odberu biologického materiálu na zistenie požitia alkoholu. Najviac ich policajti zadržali v okrese Košice a to až sedem vodičov, v okresoch Košice-okolie a Michalovce po troch vodičoch a v okresoch Rožňava a Spišská Nová Ves po dvoch vodičoch. V okrese Trebišov sme počas uplynulého víkendu nezaznamenali takýto prípad. Všetci vodiči po zadržaní boli umiestnení do cely policajného zaistenia a obvinení zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo im v prípade dokázania viny pred súdom hrozí až ročné väzenie.

Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nie len z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Tento týždeň policajti jednotlivých okresných riaditeľstiev KR PZ Košice vykonajú kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere nasledovne: dňa 22.10.2015 na teritóriu okresov Košice-okolie, Trebišov a Spišská Nová Ves. Vodičov upozorňujeme, aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606