magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Druhý večer nepokoja
@ Kultúra -> Literatúra      Oct 09 2015 - 12:24 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) pokračuje v cykle literárno-hudobných podujatí Štyri večery nepokoja. Vo štvrtok 15. októbra 2015 o 18:00 hod. privíta v centrálnej požičovni knižnice (Hviezdoslavova 5) ďalších dvoch zaujímavých autorov. Pozvanie tentoraz prijali poetka Marika Smoroňová a básnik Michal Rehúš.

Marika Smoroňová (1989) pochádza zo Starej ¼ubovne a okrem poézie sa venuje aj výtvarnej činnosti, divadelnej tvorbe, réžii a dramaturgii. Je laureátkou viacerých literárnych súťaží (Medziriadky, Literárne Košice, Poetická ¼ubovňa, Literárna Senica a iné).

Michal Rehúš (1982) pochádza zo Senice a žije v Bratislave. Je autorom básnických zbierok Poetika ataku a Program dekomunikácie. Vydáva magazín experimentálnej a nekonvenčnej tvorby Kloaka.

O hudobnú stránku večera sa postarajú dve hudobné zoskupenia Gitarové trio Košického konzervatória a duo Pro musica.

Projekt Štyri večery nepokoja pripravuje VKJB vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Jeho zámerom je predstaviť etablovaných i menej známych slovenských  spisovateľov s dôrazom na rozmanitosť a rôznorodosť ich autorských prístupov. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk