magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29.09.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 30 2015 - 05:31 GMT

Chodec po zrážke s električkou zraneniam podľahol, polícia žiada o pomoc

Polícia vyšetruje okolnosti zrážky chodca s električkou, ku ktorej došlo v pondelok (28.9.) o 10.40 hodine na Južnej triede v Košiciach. K dopravnej nehode došlo v smere od ulice Jantárovej k Námestiu osloboditeľov, kde 68-ročný muž z okresu Košice-okolie, prechádzal cez riadne označený priechod pre chodcov. Tohto za doposiaľ presne nezistených okolností zachytila z ľavej strany prichádzajúca električka, ktorú viedol 48-ročný vodič. Chodec v dôsledku nárazu utrpel zranenia, ktorým ešte ten deň vo večerných hodinách podľahol v nemocnici. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a dopravnú nehodu vyšetruje aj za účasti súdneho znalca z odboru dopravy. V tejto súvislosti sa polícia obracia na občanov a žiada svedkov dopravnej nehody, ktorí v čase uvedenej udalosti prechádzali okolo uvedeného miesta, prípadne videli priebeh tejto udalosti, aby sa prihlásili na Odbore kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach na Rampovej ulici č. 7 alebo na tel. čísle 09619-26625, prípadne na čísle 158.

Dôchodcu naháňal palicou

Poverený príslušník PZ zo spáchania prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil 61-ročného Košičana. Obvinený sa včera (29.9.) okolo 17,00 hodiny pod vplyvom alkoholu pred hotelom v katastri obce Košická Belá (okres Košice-okolie), slovne vyhrážal 67-ročnému mužovi z Košíc. Obvinil ho z krádeže jeho palice a vulgárne sa mu vyhrážal, že ho zabije. Poškodený na jeho slová nereagoval a vošiel do hotela. Obvinený však vošiel za ním a znova sa mu vyhrážal, pričom po vyhrážkach ho následne fyzicky napadol. Potom čo obaja z hotela vyšli von, sa mu opäť obvinený vyhrážal smrťou a s palicou, ktorú si zobral z rekreačnej chaty v blízkosti hotela, začal poškodeného naháňať. Obvineného muža polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Do bytu vnikli cez balkón, kradlo sa ja v obchodnom centre

Vyšetrovateľ PZ z prečinu porušovania domovej slobody obvinil iba 17-ročného tínedžera z Košického sídliska Luník IX. Obvinený vo večerných hodinách v polovici júla tohto roku spoločne s desaťročným komplicom, vnikli do bytu na prízemí na Bernolákovej ulici v Košiciach, cez neuzamknuté balkónové dvere. Z bytu ukradli rôzne veci v hodnote 41,- eur. V prípade dokázania viny obvinenému mladistvému hrozí až ročné väzenie.

Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil 29-ročného Michala z Košíc, ktorý vo viacerých prípadoch v mesiacoch august a september 2015, ukradol z predajne košického obchodného centra tovar v celkovej hodnote za takmer  1.200,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

 


 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606