magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Od ihly po šijací stroj
@ Kultúra -> Výstavy      Sep 13 2015 - 11:37 GMT

V múzeum v Košiciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja Vás srdečne pozýva na vernisáž výstavy Od ihly po šijací stroj, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 17. septembra 2015 o 16:00 hod. v Dome remesiel, Hrnčiarska 11, Košice.

Výstava približujúca dejiny krajčírov a obchodníkov s textilom v Košiciach v období od 16. storočia do začiatku 20. storočia prostredníctvom rukopisov, dobovej tlače, fotografií a trojrozmerného materiálu zo zbierok VSM. Unikátmi na pripravovanej výstave sú: drevený vývesný štít krajčírov zo 16. storočia, zoznam majstrovského obeda zo 17. storočia, rukopisná kniha predpisov a nákresov k vyhotoveniu majstrovských kusov pre košický krajčírsky cech z roku 1695.

Výstava je určená najmä pre školopovinnú mládež ale určite zaujme aj návštevníkov mesta v rámci spoznávania histórie Košíc.

  

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk