magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 10.09.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 11 2015 - 04:27 GMT

Platil cudzou kartou, hrozí mu až päť rokov „za mrežami“

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach z prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty obvinil 28-ročného Rolanda z Košíc, ktorý si koncom augusta tohto roka na presne nezistenom mieste v Košiciach neoprávnene zaobstaral platobnú kartu poškodenej 30-ročnej Rožňavčanky. V ten istý deň touto kartou vykonal tri neoprávnené bezkontaktné platby v predajni tabaku v celkovej výške viac ako 53 eur. Obvinenému Košičanovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Vlámal sa do bytu, škody vyčíslili na takmer 17.800 eur

Košickí kriminalisti vyšetrujú krádež vecí v jednom z bytov v MČ Košice Západ, ku ktorej došlo tohto roku v čase od 26.6. do 10.9.. Doposiaľ neznámy páchateľ sa vlámal do uzamknutého bytu, odkiaľ odcudzil dve kabelky, fotoaparát, laptop, hodinky, rôzne šperky zo žltého kovu a finančnú hotovosť 600 eur. Poškodeným majiteľom spôsobil krádežou vecí a poškodením zariadenia celkovú škodu predbežne vyčíslenú na takmer 17. 800 eur. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a po odcudzených veciach a páchateľovi pátra.

S nožom v ruke sa vyhrážal manželke

Včera (10.9.) popoludní v jednom z bytov na Berehovskej ulici v Trebišove sa 64-ročný Trebišovčan s nožom v ruke vyhrážal zabitím svojej manželke (61), pričom nôž zapichol vedľa ženy do skrine, čím u poškodenej ženy vzbudil dôvodnú obavu o jej život. V priebehu niekoľkých minút bol už v rukách polície. Privolaná policajná hliadka podozrivého muža obmedzila na osobnej slobode a následne zadržala. Poverený príslušník OO PZ Trebišov už 64-ročného muža obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Otec so synom poškodili Michalovčanovi auto a vyhrážali sa mu zabitím, obaja čelia obvineniu

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany vzniesol obvinenie dvom mužom z obce Čičarovce (30,57) za prečin poškodzovanie cudzej veci a prečin nebezpečné vyhrážanie spáchaných formou spolupáchateľstva, ktorí pred dvoma mesiacmi na ceste medzi obcami Vojany a Veľké Raškovce (okr. Michalovce) došli k uzamknutému vozidlu, v ktorom sedel jeho majiteľ (35). Najprv obaja začali búchať po kapote auta. Potom starší z obvinených nezisteným tvrdým predmetom viackrát udrel do okna na strane vodiča, pričom sklo na okne prasklo. Po celý čas sa mu obaja vyhrážali zabitím a zastrelením. Keď poškodený vodič s vozidlom zišiel z cesty do poľa, aby im ušiel, tak mladší z obvinených hodil do dverí vozidla kameň.  Poškodenému mužovi vznikla škoda na vozidle viac ako 1.200 eur, pričom konanie obvinených osôb vzbudilo u neho dôvodnú obavu o svoj život a zdravie.

Obvineným mužom za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.


 

  

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606