magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOŠICE NIGHT RUN 2015: Prestížny nočný beh
@ Aktuálne -> Šport      Sep 02 2015 - 04:59 GMT

Košice už tento piatok 4. septembra 2015 ožijú nočným behom, na štart sa postaví viac ako 2000 bežcov. Atraktívny program, nová trať a medaila v cieli sú len malou ochutnávkou z bohatej ponuky tohto obľúbeného podujatia.

Štvrtý ročník vo veľkom štýle

Jednou z noviniek nočného behu je samotná trať, ktorá vedie historickým centrom Košíc a mestským parkom. „Tento rok sme trasu pozmenili, pridali ďalšie ulice v centre mesta a tešíme sa, že si milovníci športu vychutnajú aj beh mestským parkom, čo sme plánovali už dávnejšie,“ prezradil hlavný organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice.

Štart KOŠICE NIGHT RUN bude pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici, športovci zabehnú trať dlhú 10 kilometrov. Cieľom sa stáva plocha pred Vedeckou knižnicou v smere od Dómu sv. Alžbety. Trasa vedie historickým centrom Košíc (okolo Dómu sv. Alžbety), otočka bude pri Štátnom divadle a následne sa športovci vyberú uličkami ako  Vrátna, Alžbetina, Mäsiarska, Poštová, Baštová, Zbrojničná, Hlavná, Kováčska, Univerzitná, Hrnčiarska, Vodná, Rumanová, Mestský park, Mlynská, Orlia. Trasa pokračuje na Zvonársku, z ktorej si ešte bežci zabehnú k divadlu a následne k cieľu pred Vedeckou knižnicou.  Centrálnym bodom podujatia bude pódium pri Dolnej bráne.* Účastníkmi nočného behu budú aj žiaci košických základných škôl, ktorí už tradične zabehnú jeden okruh – 5 km.

KOŠICE NIGHT RUN je pre všetkých

Košický nočný beh nie je určený iba športovcom, ale s veľkým úspechom prebúdza celé mesto a všetkých, ktorí chcú zažiť jedinečnú atmosféru nočných Košíc. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program, ktorý oživí ulice v centre mesta: „Každý rok prichádzame s novinkami, štvrtý ročník Košice night run sme opäť vylepšili, do programu sme pridali viac pódií, popri trati ich bude celkovo dvanásť, tešíme sa aj z medailí či originálnych tričiek,“ dodal Marek Petráš.

Program KOŠICE NIGHT RUN 2015

Desaťkilometrová trať bude obohatená o hudobné vystúpenia a známych dídžejov. Celkovo sa možno tešiť na 12 pódií, program pri Dolnej bráne štartuje o 18:00 hod. Tu sa predstaví obľúbená bubnová šou Campana Batucada, ktorá už neodmysliteľne k podujatiu KOŠICE NIGHT RUN patrí. Hlavné pódium oživí aj Dj Saxi, tesne pred štartom (cca 19:30 hod.) je na programe aj profesionálna rozcvička pred behom.

Dopravné obmedzenia

Úzke centrum Košíc sa pre osobnú dopravu uzatvára o 19:00 hod., následne budú úseky otvorené po dobehnutí posledného bežca (najneskôr o 22:00 hod.). Na plynulosť cestnej premávky bude dohliadať mestská polícia, dopravná polícia a poriadková polícia. Prosíme vodičov a návštevníkov podujatia o pochopenie a rešpektovanie pokynov.

KOŠICE NIGHT RUN patrí k najprestížnejším behom na Slovensku, za pomerne krátku existenciu si vybudoval dôležité postavenie na bežeckej mape a dnes je samozrejmosťou mnohých športovcov. Dôkazom je stúpajúci záujem. Organizátorom  je Rádio Košice, ktoré chce aj týmto jedinečným podujatím podčiarknuť slogan: NAJBLIŽŠIE K VÁM. Všetky ďalšie informácie nájdu záujemcovia na webe www.kosicenightrun.sk. Registrácia a prezentácia pretekárov aktuálne prebieha v predajni INTERSPORT na 2. poschodí v OC AUPARK Košice (2. 9. 2015 – 4. 9. 2015).

Detailný program KOŠICE NIGHT RUN 2015

*Dolná brána hlavné pódium - Campana Batucada a Dj Saxi

*Madrid stage – live music band

*Porto stage – Irish rose band

*Sándor Maraí stage - Bubnová šou

*Immaculata stage - Jazzabell

*Retro stage - Dj Rikky

*Jazz stage - DJ Roland Kadela

*Villa Cassa stage - The Wine boys

*Hrnčiarska stage – prekvapenie

*Mestský park stage - Bubons (street & millitary drumming)

*Mlynská stage - Dj Maťo

*Smelly cat stage - DJ Pedrito

  

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606