magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 30.07.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 01 2015 - 07:19 GMT

U tínedžera pred školou našli takmer sto dávok drogy

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinili iba 16-ročného tínedžera z Košíc. Obvinený chlapec začiatkom júna tohto roku vo večerných hodinách pred školou na ulici L. Novomestského v Košiciach, neoprávnene prechovával pre vlastnú potrebu sušinu rastliny zelenej farby, ktoré u neho našli pracovníci kriminálnej polície. Zo znaleckého posudku vyplýva, že išlo o 9,50 g vysušených vrcholkov rastliny konope s celkovým obsahom THC účinnej látky 17,7%. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť až 95 obvykle jednorazových dávok drogy. V prípade dokázania viny mu ako mladistvému hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na tri až desať rokov.

Policajti vypátrali sprejera

Príslušníci kriminálnej polície v spolupráci s kolegami z Obvodného oddelenia PZ Veľká Ida vypátrali a zo spáchania prečinu poškodzovania cudzej veci obvinil 18-ročného Patrika z okresu Gelnica. Obvinený v prvý júlový deň v nočných hodinách v obci Veľká Ida (okres Košice-okolie), na budovách a rodinných domoch, sprejom (oranžovej farby) vytvoril nápisy s názvom „CHLOE“. Farskému úradu spôsobil škodu vo výške 200,- eur. A pre poškodených majiteľov troch rodinných domov celkovú škodu vo výške 1.000,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606