magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29.07.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 30 2015 - 13:29 GMT

Na košickom sídlisku dobili mladú ženu

Nasadenie väčšieho počtu síl a prostriedkov polície na sídlisku Luník IX v Košiciach si včera vyžiadala udalosť, ku ktorej došlo ešte v utorok (28.7.2015) okolo 22,00 hodiny. V jednom z bytov na Hrebendovej ulici došlo z doposiaľ nezistených príčin k fyzickému napadnutiu 23-ročnej Košičanky. O vážnostiach jej zranení sa dozvedeli sociálne pracovníčky komunitného centra, ktoré zalarmovali políciu i záchranku. Rozvášnený dav miestnych spoluobčanov pri dokumentovaní tohto prípadu a zadržiavaní osoby podozrivej, ktorou je jej 28-ročný druh Koloman G., muselo krotiť sedem policajných hliadok a privolaný psovod so služobným psom. Poškodená podľa lekárskej správy utrpela ťažké zranenia a to zlomeninu panvy, tržné poranenie pečene, zlomeninu predlaktia, zlomeninu nosových kostí, tržné rany na hlave, na ušnici, ako aj krvné podliatiny tváre, najmä po obvode oboch očí s predpokladanou dobou liečenia nad 42 dní. V závislosti od výsledku prvotných vyšetrovacích úkonov, ktoré v tejto chvíli realizuje vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach sa rozhodne, či podozrivý bude obvinený z trestného činu ublíženia na zdraví alebo z týrania blízkej osoby a zverenej osoby. Tak, či tak, vyšetrovateľ spracuje aj návrh na jeho väzobné stíhanie.

V krčme sa oháňal pištoľou

Poverený príslušník PZ z prečinu výtržníctva obvinil 37-ročného Petra z okresu Košice-okolie. Obvinený pred niekoľkými dňami v popoludnajších hodinách v jednom z košických pohostinstiev, plynovou pištoľou fyzicky napádal 48-ročného Košičana. Takto sa na mieste verjnosti prístupnom dopustil hrubej neslušnosti. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Pri výbuchu v garáži zomrel mladý človek

Včera okolo 15,50 hodine v garáži rodinného domu v Spišskom Hrušove (okres Spišská Nová Ves),  došlo z doposiaľ nezistenej príčiny počas opravy osobného motorového vozidla k vznieteniu výparov benzínu a následného explozívneho horenia vozidla. V montážnej jame pod horiacim vozidlom utrpel 23-ročný muž rozsiahle popáleniny III. stupňa na celom tele, ktorým na mieste podľahol. Syna sa pokúsila z jamy vytiahnuť a zachrániť  jeho 44-ročná matka, ktorá  utrpela popáleniny II. stupňa rúk a tváre. Miesto činu zaistili policajti. Obhliadku miesta vykonal kriminalistický technik za účasti zisťovateľov príčin požiarov z KR HaZZ Košice a OR HaZZ Spišská Nová Ves. Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Markušovce začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Príčiny tohto nešťastia sú predmetom vyšetrovania a expertízneho skúmania.

Pri pomníku vykopali granát

Včera pred 10,00 hodinou bola pri výkopových prácach na rekonštrukcii cesty I/50, pri pomníku Dargovských hrdinov, nájdená munícia z obdobia II. svetovej vojny. Miesto zabezpečili privolaní policajti a policajný pyrotechnik na mieste zaistil delostrelecký granát kalibru 82 mm, ktorý previezol na zneškodnenie.  

Opitý muž ukradol nákladiak, po „kotrmelcoch“ skončil v priekope, nafúkala aj žena

Vyšetrovateľ PZ z prečinov neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinil 37-ročného Košičana Petra. Obvinený muž začiatkom júna tohto roka sa v areáli spoločnosti na východe Slovenska, zmocnil nákladného motorového vozidla zn. Peugeot Boxer. S vozidlom následne na úseku cesty medzi obcou Vojany a mestom Veľké Kapušany potom, čo sa plne nevenoval riadeniu vozidla a situácii v cestnej premávke nezvládol riadenie, zišiel do priekopy kde sa viackrát prevrátil. Výsledky odberu krvi potvrdili u vodiča požitie alkoholických nápojov s hodnotou 1,38 mg/l (2,88 promile). Pri dopravnej nehode na nákladnom motorovom vozidle vznikla škoda za viac ako 10.000,- eur. Obvinenému Košičanovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.


Zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky polícia obvinila aj 47-ročnú Máriu z okresu Michalovce. Obvinenú ženu včera vo večerných hodinách zastavili a kontrolovali príslušníci PZ v obci Poruba pod Vihorlatom (okres Michalovce). Žena viedla osobné motorové vozidlo zn. Fiat Marea Weekend,  pričom pri vykonaní dychovej skúšky na zistenie požitia alkoholu u nej namerali hodnotu 0,90 mg/l alkoholu v dychu (1,88 promile). Vodičku policajti zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny jej hrozí až ročné väzenie.  


 

Policajti objasnili krádež šperku zo záložne aj vlámanie do potravín

Rožňavskí policajti na základe získaných poznatkov a výsledkov znaleckého posudku vypátrali páchateľa, ktorý sa koncom júna 2015 vlámal do predajne potravín na ulici Kozmonautov v Rožňave. Z predajne odcudzil kávové balenia rôzneho druhu, čím spoločnosti so sídlom v Lučenci, spôsobil škodu krádežou za viac ako 50,- eur a poškodením vchodových dverí škodu najmenej 200,- eur. Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil 21-ročného Dávida z okresu Rožňava. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Trebišovskí policajti v krátkom čase zadržali páchateľa, ktorý zo záložne ukradol šperk. Ku skutku došlo včera o 10,00 hodine v jednej zo záložní v Trebišove. Páchateľ potom čo vošiel do záložne z výkladu odcudzil dámsky prsteň z bieleho kovu s kamienkom, ktorý si vložil do vrecka nohavíc a zo záložne odišiel. Krádežou spôsobil škodu za cca 67,- eur. Policajti muža vypátrali a zistili, že to nebol jeho prvý „prešľap“, v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch už bol za obdobný čin postihnutý. Poverený príslušník PZ zo spáchania prečinu krádeže obvinil 35-ročného Mareka P. z Trebišova. Policajti obvineného umiestnili do cely policajného zaistenia, v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk