magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 26.07.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 27 2015 - 14:22 GMT

Napadol a okradol cyklistu

Rožňavskí policajti vypátrali a zo spáchania zločinu lúpeže obvinili 32-ročného Ivana z okresu Rožňava. Obvinený v uplynulú sobotu okolo 21,00 hodiny v obci Brzotín (okres Rožňava), fyzicky napadol 61-ročného Rožňavčana, ktorý prešiel okolo neho na bicykli. Potom čo ho udrel do hlavy poškodený spadol na zem, kde mu následne obvinený z vrecka na oblečení odcudzil mobilný telefón. Poškodený pri útoku utrpel zranenia s dobou liečenia do 7 dní. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Kúrili si drevom z mestskej záhrady

Gelnickí policajti vyšetrujú krádež stromov zo záhrady objektu Domu zdravia v meste Gelnica. Páchatelia vo februári tohto roku bez potrebného povolenia a v rozpore s ustanovením zákona o ochrane prírody a krajiny, motorovou pílou zrezali celkovo 13 stromov (jaseň štíhly). Jedenásť stromov následne odviezli domov a použili ako palivo na kúrenie. Slovenskej republike v zastúpení Okresným úradom, odbor starostlivosti o životné prostredie Gelnica, spôsobili ujmu na životnom prostredí vo výške takmer 14.000,- a vlastníkovi pozemku mestu Gelnica, hmotnú škodu v doposiaľ presne nezistenej výške. Policajti páchateľov vypátrali a poverený príslušník PZ zo spáchania prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov v týchto dňoch obvinil 23-ročného Dávida z Gelnice a 37-ročného Erika z Košíc. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Na Šírave sa utopil tínedžer

Vodná nádrž Zemplínska Šírava na východe Slovenska má svoju ďalšiu obeť. Je ním iba 17-ročný chlapec z okresu Michalovce, ktorý si v sobotu večer v stredisku Medvedia hora, išiel zaplávať. Podľa svedkyne však už k brehu nedoplával. Chlapca sa v priebehu noci policajtom nepodarilo nájsť. Od včera rána vodnú plochu prepátravali aj potápači HaZZ. Jeho telo našli až dnes ráno neďaleko brehu. Obhliadajúci lekár ako predbežnú príčinu smrti určil utopenie a nariadil vykonať zdravotno-bezpečnostnú pitvu. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.   

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk