magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 16.07.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 17 2015 - 16:47 GMT

Dôchodcu napadli, dobili a okradli v jeho vlastnom dome

Príslušníci kriminálnej polície Okresného riaditeľstva už v priebehu 24-hodín vypátrali a zo spáchania zločinu lúpeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody obvinili trojicu Jasovčanov. Devätnásťročný León so 16-ročným Patrikom a 14-ročným Erikom ešte v stredu v noci okolo 01.30 hodine na Potočnej ulici v obci Jasov, vošli do dvora obývaného rodinného domu. Majiteľ domu (74-ročný) sa na pohyb osôb na dvore zobudil. Následne vstal a odomkol vchodové dvere. V tom na neho fyzicky zaútočil jeden z obvinených a drevenou palicou dôchodcu úderom do hlavy zrazil k zemi. Na dôchodcu po páde na zem následne zaútočili všetci traja, bili ho palicami a rukami po celom tele. Potom zo spálne odcudzili finančnú hotovosť 120,- eur, rádiobudík a televízor a z miesta ušli. Poškodenému dôchodcovi spôsobili zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní a krádežou škodu za viac ako 440,- eur. Dvaja obvinení skončili v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie, tretí (najmladší) je trestne stíhaný na slobode. Za tento skutok im hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Cudzinci si privlastnili vyše 30 rýb z revíru s režimom „Chyť a pusť“

Poverený príslušník PZ z prečinu pytliactva obvinil troch mužov z Ukrajiny (64,71 a 39), ktorých kontrolovala rybárska stráž v rybárskom revíri na Zemplínskej Šírave v rekreačnom stredisku Medvedia hora (okres Michalovce).  Títo neoprávnene zasiahli do výkonu rybárskeho práva tým, že od 24,00 hodiny dňa 15.7.2015 do 08,30 hodiny dňa 16.7.2015, ulovili 33 kusov rýb druhu pleskáč vysoký o celkovej váhe 16,5 kg, ktoré si privlastnili aj napriek tomu, že v uvedenom revíri s režimom „Lovenie rýb a ich púšťanie“ je zakázané ulovenú rybu si privlastniť. Pre Slovenský rybársky zväz spôsobil škodu vo výške 165,- eur. Obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny pred súdom im hrozí až dvojročné väzenie.

Rožňavskí kriminalisti objasnili sériu chatových vlámačiek

Rožňavskí policajti intenzívne pracovali na objasnení krádeží vlámaním do chát v chatovej lokalite katastrálneho územia obce Hrhov, ku ktorým došlo koncom mája a začiatkom júna tohto roku. Sériu vlámaní do viacero chát majú mať na svedomí dvaja muži vo veku 33 a 34 rokov z okresu Košice-okolie. Dvojica pri svojich „návštevách“ napáchala škody za niekoľko tisíc eur. Poškodením častí chát a odcudzením rôznych vecí spôsobili škody za viac ako 4.500,- eur. Z chát odcudzili množstvo vecí, najmä fľaše s alkoholom, viac ako 140 litrov vína, rôznu elektroniku (mikrovlnnú rúru,  el. rúru s grilom, kávovar, televízory, DVD prehrávače, domáce kino atď..), rôzne záhradné a iné nástroje (krovinorez, kosačku, vàtačky, zbíjacie kladivo...), nábytok, rôzne potraviny ale aj takú trofej  jelenej  zveri  (dvanásťtorák) či luster z jelenieho parožia.  Vyšetrovateľ PZ oboch mužov obvinil zo spáchania prečinov porušovania domovej slobody, krádeže a poškodzovania cudzej veci. Obvinení boli umiestnení v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk