magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 24.06.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 25 2015 - 05:13 GMT

Syn sa rodičom vyhrážal zabitím, útočil sekerou

Poverený príslušník PZ z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil 22-ročného Slavomíra z okresu Košice-okolie. Obvinený včera (24.6.2015) dopoludnia v rodinnom dome v obci Nováčany (okres Košice-okolie), udrel päsťou do chrbta svoju matku (41). Vyhrážal sa jej že ju zabije a sekerou sa zahnal na svojho otca (48). Ten mu sekeru vyrazil z rúk a spolu s matkou a druhým synom z domu ušli. Obvinený na nich vykrikoval, že ich pozabíja, čím u poškodených vzbudil dôvodnú obavu o svoj život a zdravie, že svoje vyhrážky aj uskutoční. Privolaný policajti obvineného zaistili, predviedli na príslušný útvar a následne umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Odcudzené stromy chceli odniesť na Favoritke

Michalovskí policajti obvinil z prečinu krádeže štyri osoby z obce Trhovište (52,49,21 a 14). Tých koncom apríla tohto roku zadržali na hrádzi rieky Ondava, ako sa na motorovom vozidle zn. Favorit snažili odviezť domov spílené stromy. Obvinení v lesnom poraste v k. ú. obce Moravany (okres Michalovce), spílili 13 stromov rôznych veľkostí a druhov. Išlo o jaseň, slivku a jabloň v celkovom množstve 8,3 m3. Nedovoleným výrubom stromov spôsobili Slovenskému vodohospodárskemu podniku škodu za takmer 300,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Ulovené ryby ho môžu stáť väzenie

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Vinné zo spáchania prečinu pytliactva obvinil 55-ročného Michalovčana Jána. Obvinený v piatok (19.6.2015) v popoludní v mieste zimoviska a neresiska rýb na výpustnom kanáli vodnej nádrže Zemplínska šírava (kataster obce Zalužice), lovil ryby, čím neoprávnene zasiahol do výkonu rybárskeho práva. Ulovením dvoch rýb (mrena severná) spôsobil miestnej rybárskej organizácii škodu vo výške 32,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.    

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606