magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23..06.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 24 2015 - 05:31 GMT

Policajti vypátrali „bytára aj autičkárov

Košickí policajti vypátrali a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinil 22-ročného Erika B. z Moldavy nad Bodvou. Obvinený v máji 2015 na Aténskej ulici v Košiciach, vnikol do bytu 46-ročnej majiteľky a z bytu odcudzil finančnú hotovosť vo výške 600,- eur, fotoaparát a dve strieborné retiazky. Krádežou jej spôsobil škodu v celkovej výške 750,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

V Trebišovskom okrese policajti intenzívne pracovali na objasnení sérií vlámaní sa do motorových vozidiel v meste Čierna nad Tisou o prípade sme Vás informovali 24.02.2015. Páchatelia sa na uliciach Zimnej, Záhradnej, Školskej a na Námestí pionierov, vlámali do ôsmych motorových vozidiel rôznych továrenských značiek (Fiat, Honda, Škoda, Daewo, Volkswagen, Citroen). Z vozidiel odcudzili takmer všetko čo našli a to doklady, autorádiá, USB kľúče, reproduktory, lekárničky, zdvihák, výstražný trojuholník, detský podsedák, sady kľúčov, lyžiarske okuliare, autonabíjačku aj autobatérie a rôzne ponechané veci vo vozidle. Spôsobili celkovú škodu za takmer 1.900,- eur. Trebišovskí kriminalisti v spolupráci s kolegami z Obvodného oddelenia PZ Kráľovský Chlmec páchateľov skutku vypátrali. Na stopu sa im podarilo prísť aj vďaka výsledkom analýzy DNA zo zaistenej baterky na mieste činu a operatívnou činnosťou policajtov. Poverený príslušník PZ zo spáchania prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinil dvoch chlapcov vo veku 15 a 17 rokov a 30-ročného Jozefa z Čiernej nad Tisou. To že nejde o nejakých „nováčikov“ svedčí aj skutočnosť, že všetci traja už boli v minulosti trestne stíhaní za majetkovú trestnú činnosť. U jedného z obvinených policajti zaistili odcudzenú autobatériu. Obvinený 30-ročný muž sa nachádza vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť, 15-ročný tínedžer sa nachádza vo väzbe taktiež za inú trestnú činnosť a ich 17-ročný komplic je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Útočník skončil v rukách polície

Policajti Obvodného oddelenia PZ Bidovce vypátrali a zo spáchania prečinu výtržníctva obvinili 25-ročného Richarda z okresu Košice-okolie. Tento koncom mája v poobedňajších hodinách pri futbalovom ihrisku v obci Zdoba (okres Košice-okolie), fyzicky napadol 17-ročné dievča z okresu Košice-okolie. Vulgárne jej vynadal, chytil ju za vlasy, následne pod krk a škrtil ju. Keď pri tom padla na kolená, zdvihol ju a kopol. Poškodenú ktorá sa pokúsila utiecť dobehol a opätovne ju fyzicky napadol. Spôsobil jej zranenia s predbežnou dobou liečenia do 14 dní. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

V zakopanej skrinke objavili granáty

Včerajší deň pre pyrotechnikov priniesol prácu v teréne. V Sobraneckom okrese museli zasahovať dvakrát. Medzi obcami Tibava a Choňkovce pri zástavke SAD zaisťovali povojnovú muníciu a to delostreleckú mínu kalibru 82 mm. V obci Bežovce pri výkopových prácach pred rodinným domom našiel majiteľ plechovú krabicu. Keď ju otvoril čakalo na neho prekvapenie. V krabici sa nachádzali 4 granáty a 82 ks pechotných nábojov do samopalu z obdobia II. svetovej vojny. V oboch prípadoch miesto nálezov policajti zabezpečili do príjazdu policajných pyrotechnikov. Títo nájdenú muníciu zaistili proti výbuchu a bezpečne odviezli na ich následné zneškodnenie.


Polícia občanom odporúča - v žiadnom prípade s muníciou nemanipulovať a nález oznámiť na najbližšom útvare Policajného zboru či známom telefónnom čísle 158. V prípadoch, ak sa miesto nálezu nachádza niekde v lese alebo v neznámej oblasti, je potrebné zapamätať si ho. Vhodné je miesto nejakým spôsobom označiť, alebo si nájsť v okolí  nejaké záchytné body, podľa ktorých je možné opätovne dané miesto nájsť. Tu je možnosť využiť aj mobilný telefón s GPS na zameranie, uloženie a prípadne odoslanie súradníc.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606