magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02.06.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 03 2015 - 05:18 GMT

Dlhoprstý“ si z domu odniesol peniaze i šperky, polícia po páchateľovi pátra

Michalovskí policajti pátrajú po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý včera (2.6.) v ranných hodinách z jedného z rodinných domov v Michalovciach odcudzil finančnú hotovosť 7.000 eur a rôzne šperky v hodnote cca 3.000 eur. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže (trestná sadzba jeden až 5 rokov). Polícia po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.

René „potiahol“ v obchodnom centre mobil, už „sedí“ vo vyšetrovacej väzbe

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Košice Západ z prečinu krádeže obvinil 29-ročného muža z Košíc, ktorý takmer pred mesiacom z pultu predajne v jednom z košických obchodných centier ukradol voľne položený mobilný telefón. Majiteľke spôsobil škodu vo výške 100 eur. Obvinený muž má „pestrú“ kriminálnu minulosť, v minulosti už bol viac krát trestne stíhaný za majetkovú trestnú činnosť. V tomto prípade mu za krádež hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. V súčasnosti sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe za inú trestnú činnosť.

Z pytliactva sú podozriví dvaja chlapci, lovili ryby bez povolenia

Z trestného činu pytliactva sú podozriví dvaja miestni chlapci (7,8), ktorí včera (2.6.) popoludní vo vodnej nádrži v katastri obce Hrčeľ (okr. Trebišov) neoprávnene zasiahli do výkonu rybárskeho práva tým, že bez povolenia a zakázaným spôsobom mali loviť ryby, pričom neulovili nič.  tejto súvislosti poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie pre prečin pytliactva. Vzhľadom na to, že ide o maloleté osoby, ktoré pre nedostatok veku nie sú trestne zodpovedné, v zmysle Trestného poriadku je trestné stíhanie neprípustné a vec bude odložená.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606