magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 11.05. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      May 12 2015 - 12:39 GMT

Matke chcel podrezať krk

Spišskonovoveskí policajti z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinili miestneho 20-ročného Mareka. Obvinený po viacerých predchádzajúcich dlhodobých hádkach počas uplynulého víkendu v nočných hodinách v byte, fyzicky napadol svoju matku (51). Vyhrážal sa jej s nožom, ktorý jej priložil ku krku, že ju podreže a zabije. Následne zapol plynový sporák, na ktorý hodil plastové misky a vyhrážal sa podpálením bytu. Pri ďalšom jeho fyzickom útoku sa poškodená bránila a preto ju hodil na posteľ a viackrát ju kopol. Obvineného policajti umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Policajti na cestách Košického kraja zadržali ďalších opilcov

Policajti z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili ďalších nezodpovedných vodičov. 50-ročný Ivan z okresu Michalovce včera (11.5.2015) o 00.50 hodine, viedol osobné motorové vozidlo zn. Fiat Punto po Masarykovej ulici v Michalovciach. Bol zastavený policajnou hliadkou a pri kontrole bol podrobený dychovej skúške, ktorou mu bolo namerané 0,94 mg/l alkoholu v dychu (1,96 promile). 39-ročný Blažej z okresu Rožňava včera o 11.20 hodine viedol osobné motorové vozidlo Škoda Octavia v obci Bretka (okr. Rožňava), kde bol zastavený a kontrolovaný hliadkou PZ. Vykonanou dychovou skúškou u neho namerali 0,89 mg/l alkoholu v dychu (1,85 promile). V nedeľu krátko pred 21,00 hodinou bola v obci Prakovce (okr. Gelnica) zastavená a kontrolovaná 39-ročná vodička Mária z okresu Gelnica. Viedla motorové vozidlo Škoda Felícia pod vplyvom alkoholu. Dychovou skúškou u nej policajti namerali 0,84mg/l alkoholu v dychu (1,75 promile). Všetci traja obvinení skončili v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny im hrozí až ročné väzenie.

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Policajti jednotlivých okresných riaditeľstiev KR PZ v Košiciach  vykonajú kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere nasledovne: dnes 12.05.2015 na teritóriu okresov Košice a Rožňava a zajtra 13.05.2015 na teritóriu okresu Trebišov.  Vodičov upozorňujeme aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606