magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 06.04. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 07 2015 - 06:36 GMT

Mladý Košičan lúpežne prepadol tínedžerov

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach zo zločinu lúpeže obvinil 18-ročného Milana z Košíc, ktorý v troch prípadoch lúpežne prepadol tínedžerov v Košiciach. V prvom prípade, dňa 20.3. 2015, na Palárikovej ulici od 13-ročného chlapca žiadal mobilný telefón pod hrozbou ublíženia na zdraví. Potom mu z ruky vytrhol peňaženku, z ktorej ukradol 100 eur a ušiel. Chlapca našťastie nezranil. V druhom prípade, o dva dni neskôr, na autobusovej stanici fyzicky napadol 18-ročné dievča a z ruky jej vytrhol mobilný telefón. Napadnuté dievča utrpelo zranenia s dobou liečenia do 7 dní a bola jej spôsobená škoda 210 eur. V treťom prípade, dňa 30.3.2015, na chodníku na Partizánskej ulici po fyzickom útoku ukradol 15-ročnej Košičanke mobilný telefón, dievča zranenia neutrpelo. Spôsobil jej škodu 320 eur. Obvinenému Milanovi, ktorý je stíhaný väzobne, v tomto prípade hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov, nakoľko v dvoch prípadoch čin spáchal na chránenej osobe.

Polícia vyšetruje okolnosti úmrtia dôchodkyne

Včera (6.4.) okolo obeda bolo v jednom z bytov v Krompachoch (okr. Spišská Nová Ves) nájdené telo 82-ročnej ženy bez známok života, v značnom štádiu rozkladu. Na zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená súdna pitva. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre podozrenie zo zločinu zabitia a prečinu hanobenia mŕtveho. Bližšie okolnosti, za akých došlo k úmrtiu dôchodkyne, polícia zisťuje.

Štyria lúpežne prepadli muža

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil štyroch mužov vo veku od 27 do 51 rokov (všetci z okresu Spišská Nová Ves), ktorí v piatok (3.4.) podvečer na Cintorínskej ulici v Spišskej Novej Vsi pristúpili k stanu, v ktorom spali 52-ročný muž so svojou priateľkou (46). Obvinení stan rozrezali a fyzicky napadli 52-ročného muža, pričom mu ukradli tri fľaše ovocného vína a vrecúško tabaku. Poškodenému mužovi spôsobili zranenia s predbežnou dobou liečenia 3 týždne a škodu vo výške 4,17€. K zraneniu 46-ročnej ženy nedošlo. Obvineným mužom za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Drogériu „nakupoval“ bez zaplatenia

a pri úteku zranil predavačku, v predajni bol aj policajt mimo služby, ktorý mladíkovi v ďalšom útoku zabránil.Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach zo zločinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom krádeže obvinil 18- ročného Dominika z okresu Spišská Nová Ves (doposiaľ viackrát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť), ktorý v sobotu (4.4.) krátko po 12-tej hodine vošiel do jednej z predajní na sídlisku Ťahanovce v Košiciach, kde ukradol tovar v hodnote viac ako 270 eur. Pri pokuse o únik z predajne sa ho vedúca predajne pokúsila zadržať, pričom ju obvinený mladík fyzicky napadol a spôsobil jej zranenie s predbežnou dobou liečenia viac ako 42 dní. V tom čase sa v predajni nachádzal príslušník kriminálnej služby KR PZ

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606