magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 17.03. 2015
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 18 2015 - 05:00 GMT

V Košiciach „zmizlo“ auto

Doposiaľ neznám páchateľ v noci z pondelka na utorok odcudzil osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia, ktoré bolo zaparkované na Kuzmányho ulici v Košiciach. Majiteľke vozidla vznikla škoda vo výške 7.000 eur. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin krádeže, po páchateľovi a vozidle pátra.

V parku okradol mladého muža

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OKP OR PZ v Košiciach obvinil z prečinov neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty a krádeže 28-ročného muža z obce Veľká Ida, ktorý v polovici januára tohto roku v parku na Hlavnej ulici v Košiciach nezisteným spôsobom ukradol 31-ročnému Košičanovi platobnú kartu a mobilný telefón, ktoré mal pri sebe. Potom ukradnutou platobnou kartou vykonal tri neoprávnené výbery finančnej hotovosti v celkovej sume 450 eur. Poškodenému mužovi vznikla celková škoda vo výške 900 eur. Za tento skutok hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody až na päť rokov.

Dôchodca na priechode pre chodcov, po zrážke zraneniam podľahol

Včera (17.3.2015) o 18.20 hodine došlo k tragickej dopravnej nehode v meste Strážske (okr. Michalovce) medzi osobným motorovým vozidlom zn. BMW X5, ktoré viedol 41-ročný vodič z okresu Michalovce a 80-ročným chodcom zo Strážskeho. Vodič viedol osobné motorové vozidlo po Mierovej ulici v meste Strážske v smere od Vranova nad Topľou, pričom sa pravdepodobne plne nevenoval riadeniu vozidla, v dôsledku čoho zachytil chodca, ktorý prechádzal po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Pri dopravnej nehode chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. U vodiča dychovou skúškou nebolo zistené požitie alkoholu. Na vozidle bola škoda vyčíslená na cca 1.000 eur. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Michalovciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Pre objektívne posúdenie príčiny a vzniku dopravnej nehody bude do trestného konania pribratý znalec z odboru cestnej dopravy. Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Policajti vypátrali troch mužov, ktorí dôchodcovi zo šopy ukradli železný šrot

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Michalovciach zo zločinu porušovania domovej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil troch mužov z obce Trhovište vo veku 18, 19 a 37 rokov, ktorí v polovici januára tohto roku prišli zo zadnej strany k rodinnému domu v obci Trhovište (okr. Michalovce), pričom mali vedomosť o tom, že dom a pozemok patrí osobe vyššieho veku. Najmladší z obvinených ostal stáť pri bránke a dával pozor, zatiaľ čo ďalší dvaja vošli na dvor a z neuzamknutej šopy odcudzili rôzny železný šrot. Poškodenému majiteľovi (68) spôsobili škodu vo výške 800 eur. Obvineným osobám za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606