magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 17.02.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 18 2015 - 11:20 GMT

V Košiciach pátrajú po podpaľačovi

Košickí policajti pátrajú po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý dnes (18.02.2015) krátko po polnoci na parkovisku na Pražskej ulici v Košiciach, úmyselne podpálil osobné motorové vozidlo zn. Ford Focus. Požiarom vozidla vznikla jeho majiteľovi škoda vo výške 7.500,- eur. Poverený príslušník v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci.

Polícia vyšetruje smrť Košičana

Na následky zranení včera (17.2.2015) v popoludní v košickej nemocnici zomrel 50-ročný Košičan. Ošetrujúci lekár nevylúčil cudzie zavinenie. Polícia v tejto súvislosti prešetruje všetky okolnosti, za ktorých došlo k ublíženiu na zdraví. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia /trestná sadzba na tri až osem rokov/.

Vyšetrujú krádež mobilov za 45.000,- eur

Spišskonovoveskí policajti intenzívne pátrajú po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý sa v noci zo 16. na 17. februára 2015, násilím cez strechu vlámal do jednej z predajní elektroniky v Spišskej Novej Vsi. Cez vytvorený otvor v strope vnikol do predajne, kde sa následne vlámal do stojanu s mobilnými telefónmi, z ktorého odcudzil doposiaľ presne nezistené množstvo mobilných telefónov rôznych značiek. Bratislavská obchodná spoločnosť predbežne vyčíslila škodu na cca 45.000,- eur. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v tejto súvislosti včera vykonal prvotné neodkladné a neopakovateľné úkony a začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže. V blízkosti predajne na parkovisku polícia zaistila štyri tašky naplnené mobilnými telefónmi, pravdepodobne pochádzajúce z tejto krádeže. Páchateľovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. /foto nájdete v prílohe/.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk