magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.02.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 16 2015 - 07:16 GMT

Kontroly objektívnej zodpovednosti v troch okresoch

Zajtra (17.2.2015) budú v Košickom kraji vykonané kontroly objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere v týchto okresoch: v okrese Trebišov, Rožňava a Košice. Upozorňujeme vodičov, aby dodržiavali predpisy. Vodiči sa tak môžu pripraviť na to, že možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale že im príde zásielka domov.

Olúpil 13-ročného chlapca, hrozí mu až dvanásť rokov za „mrežami“

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach zo zločinu lúpeže obvinil 20-ročného Štefan z Košíc, ktorý v piatok (13.2.) v nočných hodinách na chodníku na Moldavskej ulici v Košiciach odzadu chytil oboma rukami 13-ročného chlapca a pýtal od neho mobil so slovami: „daj mi mobil, lebo ťa zabijem“. Keď mu chlapec povedal, že mobil nemá, svoju požiadavku zopakoval. Chlapec v obave o svoj život vytiahol z vrecka mobilný telefón, pričom obvinený Štefan mu telefón z ruky vytrhol a z miesta ušiel. K zraneniu poškodeného chlapca nedošlo, krádežou telefónu vznikla škoda 30 eur. Obvinený mladík bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na jeho vzatie do väzby. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na dvanásť rokov.

Valentínsky večer strávil v cele

Tento vodič je naozaj nepoučiteľný. V sobotu (14.2.) popoludní viedol 32-ročný Martin z Košíc osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia v smere od Lingova na Tr. L. Svobodu v Košiciach, pričom z dôvodu nevenovania sa vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke narazil do stojaceho vozidla. Následne z miesta dopravnej nehody odišiel. Policajná hliadka však vodiča vypátrala a zastavila neďaleko na Drieňovej ulici. Policajti pri kontrole zistili, že vodič viedol vozidlo aj napriek zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Navyše pri dychovej skúške mu namerali 0,52 mg/l alkoholu v dychu (1,08 promile). Policajti vodiča zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. V tejto súvislosti poverený príslušník PZ 32-ročnému Košičanovi vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky v jednočinnom súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia, za ktoré mu hrozia až dva roky vo väzení.

Recidivista z predajne „potiahol“ 100 eur

Trebišovskí policajti obvinili z prečinov krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci 32-ročného Juraja z Trebišova (viackrát trestne stíhaný za majetkovú trestnú činnosť), ktorý sa pred týždňom vlámal do predajne v obci Zemplínske Hradište (okr. Trebišov), odkiaľ odcudzil schránku registračnej pokladne s finančnou hotovosťou 100 eur. Potom na Obchodnej ulici vnikol na dvor rodinného domu, kde zo skladu hospodárskej časti dvora odcudzil dvojkolesový vozík. Krádežou a poškodením zariadenia spôsobil celkovú škodu cca 520 eur. Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzení. Stíhaný je väzobne.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606