magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02.02.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 02 2015 - 14:12 GMT

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Policajti jednotlivých okresných riaditeľstiev KR PZ v Košiciach vykonajú kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere nasledovne: v utorok 03.02.2015 v okrese Rožňava a v stredu 03.02.2015 v okrese Košice. Vodičov upozorňujeme aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

Umiestnenie cudzincov do CPZ

Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil piatich príslušníkov Maďarska vo veku od 20 do 48 rokov. Obvinení včera (1.2.2015) medzi 15.00 a 16.00 hodinou z lesného porastu patriaceho do lesného pôdneho fondu v katastri obce Skároš (okres Košice-okolie), bez príslušného povolenia odcudzili dva kubíky drevnej hmoty – buk. Lesnej správe spôsobili doposiaľ nevyčíslenú škodu. Obvinení boli umiestnení v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Michalovskí policajti objasnili záhadnú smrť v lesoparku

V týchto dňoch boli vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície zo zločinu zabitia a prečinu výtržníctva obvinení 20-ročný Štefan G. a 15-ročný Tomáš T. z okresu Michalovce. Obvinení dňa 4. novembra 2014 vo večerných hodinách v lesoparku Biela Hora v Michalovciach fyzicky napadli 42-ročného Michalovčana. Údermi a kopancami mu spôsobili zranenia na následky ktorých poškodený dňa 27. novembra 2014 v Michalovskej nemocnici zomrel. Policajti intenzívne pracovali na objasnení okolností za ktorých došlo ku zraneniam osoby, nakoľko v počiatočnom štádiu vyšetrovania nebolo  vylúčené, že si zranenia spôsobil sám, ale taktiež ani cudzie zavinenie. V danej veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví, avšak vyšetrovateľ PZ po vyhodnotení všetkých znaleckých posudkov k prípadu skutok prekvalifikoval. Obvinení sú stíhaní väzobne. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu.  

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606