magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29.01.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 30 2015 - 13:04 GMT

Z parkoviska „zmizlo“ auto

V noci zo stredy na štvrtok z parkoviska na Hlinkovej ulici v Košiciach doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil osobné motorové vozidlo zn. VW Sharan. Majiteľovi vozidla vznikla škoda 7.000 eur. Poverený príslušník PZ začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin krádeže a po páchateľovi a odcudzenom vozidle pátra.

Pred pohostinstvom ho „zmastil“

Gelnickí policajti z prečinov ublíženia na zdraví a výtržníctva obvinili 29-ročného Mareka z Košíc, ktorý v októbri 2014 pred miestnym pohostinstvom v obci Hrišovce (okr. Gelnica) fyzicky napadol 33-ročného miestneho muža. Tohto päsťou udrel do nosa a po údere spadol na zem. Tam ho útočník kopal do hlavy. Napadnutému mužovi spôsobil zranenia s dobou liečenia 14 dní. Obvinenému Košičanovi za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Zrazil chodkyňu a z miesta ušiel

Včera (29.1.2015) okolo 21.00 hodine v obci Malčice (okr. Michalovce) doposiaľ neznámy vodič viedol nezistené osobné motorové vozidlo po ceste II/554 v smere na obec Oborín, kde pri rodinnom dome narazil do chodkyne (48), idúcej po pravej strane vozovky tým istým smerom spolu s 55-ročnou chodkyňou (obe z obce Malčice). V dôsledku nárazu 48-ročnú chodkyňu odhodilo do priekopy, kde po zrážke ostala ležať. Vodič s vozidlom nezastavil, pričom sa v mieste nehody otočil a pokračoval v jazde v smere na obec Trhovište. Pri nehode mladšia z chodkýň utrpela ťažké zranenia s dobou liečenia a PN nad 42 dní, staršia žena utrpela ľahké zranenie s dobou liečenia a PN do 7 dní. Polícia po neznámom vodičovi a vozidle pátra.

V tejto súvislosti žiadame o pomoc svedkov dopravnej nehody, ktorí videli priebeh udalosti, aby sa prihlásili na oddelení dopravných nehôd Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Michalovciach, prípadne na známom telefónnom čísle 158.

V tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a prečin neposkytnutia pomoci. (trestná sadzba až tri roky)

Polícia objasnila prípad z roku 2009 na základe DNA analýzy

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach z prečinu porušovania domovej slobody obvinil 38-ročného muža z obce Drahňov, t. č. umiestnený v ústave na výkon trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť, ktorý ešte v roku 2009 preliezol plot obývateľného rodinného domu v obci Drahňov (okr. Michalovce), potom sa vlámal do domu. Keď vošiel do domu, vyrušil ho alarm a tak z miesta ušiel. Majiteľovi spôsobil poškodením zariadenia škodu cca 200 eur. Poverený príslušník PZ v januári 2010 trestné stíhanie vo veci prerušil, pričom na základe výsledkov analýzy v databáze DNA v januári tohto roku  v trestnom stíhaní pokračoval a následne vyšetrovateľ PZ vzniesol obvinenie konkrétnej osobe. Za tento čin mu hrozí až päťročné väzenie.

Policajti vypátrali a z krádeží obvinili 4 osoby

Sobraneckí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 20-ročného Michala občana ČR, ktorý pred dvoma týždňami tehlou rozbil okno na sklade v objekte bývalého poľnohospodárskeho dvora v obci Komárovce (okr. Sobrance), cez ktoré vnikol dovnútra. Zo skladu ukradol sporák na tuhé palivo, predlžovací kábel, tri balenia sklenenej vaty a rôzne kovové profily. Poškodenému majiteľovi spôsobil celkovú škodu 330 eur. Za tento skutok mu hrozí až dvojročné väzenie.  

Košickí policajti z krádeže obvinili 32-ročného Petra z Košíc, ktorý v polovici decembra 2014 odcudzil z pultu v jednej z košických záložní mobilný telefón za 300 eur. Obvinený muž bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý. Za krádež mu hrozí až dvojročné väzenie.

Gelnickí policajti vypátrali a z prečinu porušovania domovej slobody a krádeže obvinili dvoch mladíkov z Úhornej vo veku 16 a 18 rokov, ktorí sa začiatkom tohto roka vlámali do chalupy v obci Smolník (okr. Gelnica), odkiaľ odcudzili set top box s diaľkovým ovládaním, zo špajze slaninu a rôzne potraviny. Poškodenému majiteľovi spôsobili celkovú škodu cca 76 eur. Obvineným mladíkom za tieto skutky hrozí až dvojročné väzenie, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606