magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.01.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 16 2015 - 11:27 GMT

Policajti ukradnutú elektroniku a ďalšie veci zaisťovali niekoľko dní

Včera v tlačovej správe sme vás informovali o objasnenom prípade krádeže vlámaním do rodinného domu v obci Pavlovce nad Uhom, z ktorého sme obvinili Dávida (19) a viackrát súdne trestaného Ondreja (20). Policajti na prípade intenzívne pracovali a oboch obvinili aj z ďalších krádeží. Dávid sa koncom decembra 2014 v Pavlovciach nad Uhom, vlámal do rodinného domu, odkiaľ odcudzil televízory, videokameru, rôzne rybárske náradie a ďalšie veci, spôsobil celkovú škodu za takmer 3.000,- eur. Obaja obvinení sa spoločne začiatkom januára tohto roku v nočných hodinách v Pavlovciach nad Uhom, vlámali do ďalšieho rodinného domu. Odtiaľ stihli odcudziť „len“ pánsky parfum, škoda 20,- eur. Policajti takto niekoľko dní zbierali a zaisťovali, niektoré už aj rozpredané veci, zo širokého okolia. Zaistili plazmový aj ďalšie dva televízory, počítač, videokameru, šatstvo, deky a ďalšie veci. Obom obvineným v prípade preukázania viny hrozí až dvojročné väzenie. Stíhaní sú na slobode.

Olúpil dôchodcu, už čelí obvineniu

Spišskonovoveskí policajti vypátrali a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície zo zločinu lúpeže obvinil 24-ročného Jozefa z okresu Spišská Nová Ves. Obvinený v utorok (13.1.2015) večer na chodníku neďaleko autobusovej zastávky v Bystranoch, fyzicky napadol 67-ročného dôchodcu. Tohto si vyhliadol keď vychádzal z miestneho pohostinstva, zozadu ho udrel do hlavy a sotil ho na zem. Z vrecka bundy mu odcudzil peňaženku s finančnou hotovosťou 40,- eur a osobnými dokladmi. Z druhého vrecka mu odcudzil vreckový nôž, kľúč od domu a drobné mince. Spôsobil mu škodu vo za viac ako 50,- eur. Napadnutý dôchodca neutrpel zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Obvinený je stíhaný na slobode.

Dostali chuť na domáce víno

Policajti z okresu Trebišov zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia dvojicu mladíkov, ktorá „dostala chuť na domáce víno“. Poverený príslušník PZ z prečinu porušovanie domovej slobody a prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinil 22-ročného Patrika a 16-ročného Zsolta z okresu Trebišov. Obvinení sa včera (15.1.2015) o 19,00 hodine na Hlavnej ulici v obci Rad vošli na dvor rodinného domu a následne do neuzamknutého domu. Z obývačky odcudzili baterku, následne vyšli z domu a cez neoplotenú záhradu prešli k ďalšiemu domu, ktorý tohto času nie je obývaný.  Vlámali sa do pivnice, odkiaľ chceli odcudziť domáce víno, ktoré však v pivnici nenašli a tak z miesta odišli. Dvom poškodením majiteľom spôsobili celkovú škodu cca 160,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Vodiči pozor na poľadovicu

Košická polícia v prebiehajúcom zimnom období vodičov motorových vozidiel upozorňuje na rýchlo meniaci sa stav komunikácií z dôvodu tvorby námrazy či poľadovice.

Pre toto ročné obdobie je typické, že v dennej dobe dochádza k odmäku a v nočných hodinách zas k namŕzaniu cestných komunikácií, čím sa zhoršujú jazdné vlastnosti motorových vozidiel. K tvorbe námrazy a poľadovice však nedochádza len v nočnej dobe, ale počas dňa aj na prejazdoch horských úsekov, tienistých miestach, či mostoch, ale aj na iným úsekoch komunikácií pri vonkajšej teplote okolo 0 °C. Z dôvodu predchádzania vzniku dopravných nehôd, vodičov vyzývame k zvýšenej opatrnosti pri vedení motorového vozidla, aby prispôsobili rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, aby nepreceňovali svoje schopnosti a najmä dodržiavali bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami. Takto svojím správaním môžu predchádzať kolíznym situáciám či dopravným nehodám.

Cieľom každej cesty motorovým vozidlom je vrátiť sa bez ujmy na živote alebo zdraví, či škode na majetku k svojim rodinám, blízkym osobám ale aj radostiam a povinnostiam každodenného života.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606