magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 13. a 12.01.2015
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 13 2015 - 05:29 GMT

Tínedžeri okradli šoféra autobusu

V pondelok (12.1.2015) večer iba hodinu po krádeži hliadka Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany vypátrala a zadržala tínedžerov, ktorí okradli vodiča medzimestskej linky. Okolo 20.00 hodiny všetci traja cestovali v autobuse na linke Vojany – Veľké Kapušany. Vzájomne sa dohodli na krádeži príručnej tašky vodiča autobusu, ktorú mu následne ukradli z priehradky nad jeho hlavou. Krádežou tašky s obsahom osobných vecí, dokladov, finančnej hotovosti 100,- eur a profesionálnou kartou, spôsobili 48-ročnému vodičovi škodu za 1.200,- eur. Po krádeži z autobusu vystúpili vo Veľkých Kapušanoch a ušli. Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil Kolomana (17) a Karola (15) z Veľkých Kapušian a Adriána (14) z okresu Trebišov. Mladistvým v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie.

Vodič nafúkal tesne nad jedno promile

Michalovskí dopravní policajti z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili 56-ročného Bartolomeja z okresu Michalovce. Obvinený včera (13.1.2015) krátko pred 17,00 hodinou viedol osobné motorové vozidlo zn. Citroen Berlingo v obci Rakovec nad Ondavou (okr. Michalovce). Bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou, ktorá vykonanou dychovou skúškou na alkohol u vodiča namerala hodnotu 0,50 mg/l alkoholu v dychu (1,04 promile). Obvineného vodiča policajti umiestnili v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie. .

Na chodníku olúpili dôchodkyňu, našťastie vyviazla bez zranení

Včera (12.1.2015) vo večerných hodinách na chodníku Dneperskej ulice v Košiciach doposiaľ dvaja nezistení páchatelia lúpežne prepadli  70-ročnú dôchodkyňu z Košíc, ktorej po fyzickom útoku odcudzili kabelku. Poškodená žena mala v kabelke tri mobilné telefóny, finančnú hotovosť 5 eur a osobné doklady. Dôchodkyni vznikla škoda 130 eur, našťastie vyviazla bez zranení. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin lúpeže. Polícia po páchateľoch pátra.

Policajti z krádeží obvinili tri ženy, jedna z nich má iba 16 rokov

Košickí policajti z prečinu krádeže obvinili 21-ročnú Romanu z okresu Košice okolie, ktorá začiatkom decembra 2014 ako brigádnička v jednom z obchodných centier v Košiciach po ukončení práce zo šatne ukradla mobilný telefón. Poškodenej žene vznikla škoda 100 eur.

Z prečinu krádeže obvinili aj 31-ročnú Košičanku Andreu, ktorá v prvom prípade v októbri 2014 na zastávke MHD na Námestí osloboditeľov v Košiciach využila nepozornosť 20-ročnej mladej ženy a z kabelky, ktorú mala prevesenú cez plece, jej ukradla mobilný telefón a spôsobila jej škodu 100 eur. V druhom prípade v ten istý deň o hodinu neskôr na zastávke MHD pred Domom umenia využila nepozornosť 20-ročnej Popradčanky a z kabelky jej ukradla mobilný telefón za 170 eur. Obvinené ženy boli za obdobný skutok v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnuté. Tento krát im za krádeže hrozia až dva roky vo väzení.

Trebišovskí policajti z prečinu krádeže obvinili 16-ročnú Sabínu z Trebišovského okresu, ktorá v jednej z trebišovských herní v druhej polovici decembra 2014 odcudzila 22-ročnému mužovi z vnútorného vrecka vetrovky peňaženku, v ktorej sa nachádzali doklady, bankomatová karta a finančná hotovosť cca 70 eur. Obvinenej, ako mladistvej, hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok.

Policajti vypátrali dvoch miestnych mladíkov, ktorí sa koncom roka  vlámali do domu v Gelnici

Gelnickí policajti vypátrali a z prečinov porušovania domovej slobody a krádeže obvinili dvoch miestnych mužov (20,17), ktorí sa koncom decembra 2014 vlámali do jedného z rodinných domov v Gelnici, odkiaľ odcudzili satelitný prijímač, mobilný telefón, rôzne alkoholické nápoje a vyše 15 kg mäsových výrobkov. Majiteľovi krádežou a poškodením zariadenia spôsobili celkovú škodu takmer 250 eur. Za tieto skutky hrozí obvineným trest odňatia slobody až na dva roky, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Sľuboval im prácu v Rakúsku, no podviedol ich

Z prečinu podvodu obvinili policajti OO PZ Veľké Kapušany 46-ročného Tibora z Trebišovského okresu, ktorý ešte vo februári 2012 pod zámienkou sprostredkovania prác v Rakúsku vylákal od štyroch poškodených mužov z Trebišovského okresu (od 25 do 53 rokov) po 100 eur, pričom prácu im nevybavil a peniaze doposiaľ poškodeným osobám nevrátil. Za tento čin mu v prípade dokázania viny hrozia až dva roky „za mrežami“.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606