magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ADVOKÁCIA VČERA A DNES
@ Kultúra -> Výstavy      Dec 09 2014 - 12:29 GMT

Vvýstava o histórii, súčasnosti a význame advokácie bude nainštalovaná v termíne 9. 12. 2014 - 5. 1. 2015 v Kultúrno-vzdelávacom centre Pribinova 1 a v termíne 7. 1. - 23. 1. 2015 v Požičovni na Hlavnej 10 v Košiciach.  /Štátna vedecká knižnica /.

Výstavu pripravila Slovenská advokátska komora (SAK). Po vystavovaní materiálov v Bratislave sa rozhodla výstavu presunúť do Košíc. Pozostáva z 12 unikátnych panelov, ktoré pripomínajú minulosť, súčasnosť, ale aj význam advokácie. Autor výstavy jeden  z panelov vyčlenil prvým ženským advokátkam na Slovensku, zaujímavosťou sú určite aj  advokáti dejatelia, ako napr. Janko Jesenský. Otcom myšlienky spropagovania histórie advokácie je JUDr. Peter Kerecman, ktorý sa dlhodobo tejto téme venuje ako predseda pracovnej skupiny pre históriu advokácie SAK.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk