magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 07.12.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 08 2014 - 06:09 GMT

Kradli náradie, káble ale aj notebooky

Pätica Košičanov zo sídliska L-IX vo veku od 18 do 31 rokov čelí obvineniu z prečinu krádeže, ktorého sa dopustili včera (7.12.2014) v popoludní na ulici Južnej triede v Košiciach. Policajti ich vypátrali potom, čo sa vlámali do budovy jednej z košických  firiem. Z budovy odcudzili elektrické náradie a predlžovací kábel, čím spoločnosti spôsobili celkovú škodu vo výške 1.200,-eur. Štyria z obvinených boli umiestnení v cele policajného zaistenia.

Poverený príslušník železničnej polície obvinil z prečinu krádeže 18-ročného Patrika, 25-ročného Júliusa a 17-ročnú Amáliu z Košíc. Títo po predchádzajúcej spoločnej dohode v novembri 2014, vošli popod vstupné plechové dvere do garáže s odstaveným traťovým vozíkom v železničnej stanici Košice Barca. Následne ukradli držiak elektród, 22 m medeného kábla, zástrčku, dve rukoväte typu U7, redukčný ventil, sadu náradia, sadu skrutkovačov a rezací nadstavec. Poškodenej organizácii spôsobili celkovú škodu za viac ako 370,- eur.

Z prečinu krádeže obvinila polícia aj 18-ročného Patrika H. z Košíc,  ktorý sa v októbri tohto roku vlámal do kancelárie hlavnej majsterky odborného výcviku jednej z košických škôl. Následne zo stola ukradol päť notebookov s nabíjačkami. Takto spôsobil škodu vo výške 700,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie. U mladistvej sa trestná sadzba znižuje na polovicu

Košičan si v deň svojich narodenín zavaril

V sobotu (6.12.2014) vo večerných hodinách hliadka Obvodného oddelenia PZ Košice Sever počas výkonu služby získala od občana informáciu o možnom predaji drog na Čárskeho ulici v Košiciach. Policajti informáciu okamžite preverili a na mieste skontrolovali podozrivú osobu. Počas overovania totožnosti sa podozrivý muž pokúsil hliadke uniknúť, čo sa mu aj napriek fyzickému útoku na policajtov nepodarilo. Keď mu to nevyšlo, pokúšal sa policajtov podplatiť. Tento jeho čin už rieši vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry. Napokon policajtom po výzve dobrovoľne vydal zatavenú injekčnú striekačku s bielou kryštalickou látkou, ktorú neoprávnene prechovával. Predbežná expertíza potvrdila, že ide o 0,34 gramov látky s 57,1% metamfetamínu. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť až 19 obvykle jednorazových dávok drogy. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach začal trestné stíhanie vo veci prečinu útoku na verejného činiteľa a 30-ročného Marcela z Košíc obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Trest odňatia slobody na tri až desať rokov hrozí 29-ročnu Dávidovi z Michaloviec, ktorého vyšetrovateľ PZ obvinil z drogovej trestnej činnosti. Obvineného v septembri tohto roku na Masarykovej ulici v Michalovciach požiadali tri osoby, aby im zadovážil psychotropnú látku „pervitín“. Obvinený následne odišiel na vozidle zn. Seat Ibiza, do obce Lastomír, kde látku zadovážil. Na ceste do Michaloviec bol zastavovaní policajnou hliadkou, pričom zatavenú injekčnú striekačku ešte za jazdy cez okno auta vyhodil. Policajti striekačku s kryštalickou látkou o celkovej hmotnosti 0,36 g s priemerným 78,1 % obsahom metamfetamínu zaistili. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť až 28 obvykle jednorazových dávok drogy. Okrem toho pri kontrole obvinený policajtom dobrovoľne vydal papierovú skladačku, v ktorej sa nachádzal biely kryštalický materiál o celkovej hmotnosti 0,07 g s priemerným 79,7 % obsahom metamfetamínu (až 6 obvykle jednorazových dávok drogy).

Lupič si k svojej obeti prisadol do auta

Spišskonovoveskí policajti vyšetrujú kuriózny prípad lúpeže. Jeho páchateľa vypátrali a vyšetrovateľ PZ zo zločinu lúpeže obvinil 27-ročného Matúša zo Spišskej Novej Vsi. Obvinený v piatok (5.12.2014) okolo pol desiatej večer na Fabiniho ulici v Spišskej Novej Vsi, pristúpil k 20-ročnému mužovi z Levoče, ktorý sedel v osobnom motorovom vozidle VW Passat. Cez spolujazdcove dvere nasadol k nemu do vozidla a spýtal sa poškodeného či vie s kým sa zahráva a vyhrážal sa mu smrťou. Poškodený muž sa ho opýtal o čo mu ide. Obvinený sa ho nato opýtal koľko má pri sebe peňazí a nech mu ich dá. Poškodený mu zo strachu vydal 25,- eur. Obvinenému sa to málilo a tak si vypýtal aj mobilný telefón, ktorý mu poškodený pod hrozbou použitia paralyzéru odovzdal. Obvinený s peniazmi a telefónom odišiel. Spôsobil mu celkovú škodu za takmer 100,- eur. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Tínedžer napadol vychovávateľku

Iba 15-ročný tínedžer zo Spišskej Novej Vsi je obvinený zo spáchania prečinu ublíženia na zdraví. Skutku sa dopustil v jednom z detských domov v okrese Spišská Nová Ves. V júli tohto roku,   fyzicky napadol vychovávateľku domova (37). Vytočil jej ruku, sotil ju do steny a následne do nej kopal.  Podľa znaleckého posudku jej spôsobil zranenia s dobou liečenia a práceneschopnosti 22 dní. V prípade dokázania viny mu za tento útok hrozí ako mladistvému polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na šesť mesiacov až dva roky.   

Vykradli pohostinstvo

Trojica Krompašanov Kamil (19), Július (17) a Maroš (15) čelia obvineniu z prečinu krádeže.  Tejto sa dopustili začiatkom októbra v meste Spišské Vlachy (okr. Spišská Nová Ves), kde sa vlámali do  miestneho pohostinstva. V priestoroch prevádzky vylomili výherný hrací automat, z ktorého ukradli drobné mince cca 85,- eur. Následne do ruksakov naložili a odcudzili rôzny tovar, prevažne išlo o alkohol  a cigarety, no pribalili si aj zopár sladkostí a potraviny. Spôsobili škodu za viac ako 700,- eur. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému Kamilovi až dvojročné a dvom mladistvým až ročné väzenie.

Zaistili kalichy vyhlásené za kultúrnu pamiatku

Vyšetrovateľ PZ zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody obvinil 3x súdne trestaného Milana V. (20), 2x súdne trestaného Martina V. ( 17) a doposiaľ netrestaného Jozef J. (17) z okresu Košice-okolie.  Obvinení sa vo štvrtok (4.12.2014) okolo 23,00 hodiny v obci Ďurkov, vlámali do budovy fary cirkvi. Po vylomení viacero dverí sa dostali až do kuchyne, odkiaľ odcudzili rôzne potraviny (25 kg mäsa, 30 kg cukru, mlieko, maslo a iné potraviny). Následne zo skrinky odcudzili dva kalichy z pozláteného striebra, ktoré sú vyhlásené Ministerstvom kultúry SR za kultúrnu pamiatku a ešte jeden pozlátený kalich s podnosom. Cirkvi spôsobili doposiaľ nevyčíslenú škodu. Odcudzeným potravín spôsobili škodu vo výške 200,- € a poškodením zariadenia škodu vo výške 150,- €. Policajti u jedného z obvinených zaistili dva kalichy /z kultúrnej pamiatky/ a časť odcudzených potravín. Obvinení sú stíhaní na slobode a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. U mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

 

Kradli náradie, káble ale aj notebooky

Pätica Košičanov zo sídliska L-IX vo veku od 18 do 31 rokov čelí obvineniu z prečinu krádeže, ktorého sa dopustili včera (7.12.2014) v popoludní na ulici Južnej triede v Košiciach. Policajti ich vypátrali potom, čo sa vlámali do budovy jednej z košických  firiem. Z budovy odcudzili elektrické náradie a predlžovací kábel, čím spoločnosti spôsobili celkovú škodu vo výške 1.200,-eur. Štyria z obvinených boli umiestnení v cele policajného zaistenia.

Poverený príslušník železničnej polície obvinil z prečinu krádeže 18-ročného Patrika, 25-ročného Júliusa a 17-ročnú Amáliu z Košíc. Títo po predchádzajúcej spoločnej dohode v novembri 2014, vošli popod vstupné plechové dvere do garáže s odstaveným traťovým vozíkom v železničnej stanici Košice Barca. Následne ukradli držiak elektród, 22 m medeného kábla, zástrčku, dve rukoväte typu U7, redukčný ventil, sadu náradia, sadu skrutkovačov a rezací nadstavec. Poškodenej organizácii spôsobili celkovú škodu za viac ako 370,- eur.

Z prečinu krádeže obvinila polícia aj 18-ročného Patrika H. z Košíc,  ktorý sa v októbri tohto roku vlámal do kancelárie hlavnej majsterky odborného výcviku jednej z košických škôl. Následne zo stola ukradol päť notebookov s nabíjačkami. Takto spôsobil škodu vo výške 700,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie. U mladistvej sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606