magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pri nehodáchi vyhasli dva ľudské životy
@ Aktuálne -> Doprava      Dec 06 2014 - 16:50 GMT

K prvej tragickej nehode došlo dnes (6. 12.) o 03,45 hodine medzi obcou Malá Ida a mestom Košice – Šaca v katastri obce Malá Ida (okr. Košice okolie), pri ktorej zahynul 23-ročný vodič z kresu Košice okolie.

Vodič viedol osobného motorové vozidlo Citroen Xsara aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského preukazu. Vozidlo viedol  z obce Malá Ida smerom na Košice – Šaca, pričom pri odbočke na golfové ihrisko v ľavotočivej  zákrute predbehol pred sebou idúce vozidlo a po zaradení sa pred neho nezvládol riadenie. Zišiel z cesty do priekopy, kde ľavou časťou a strechou narazil do stromu. Odtiaľ sa vozidlo odrazilo a prednou časťou narazilo do betónového priepustu vedúceho z cesty do lesného porastu. Vodič pri náraze utrpel mnohopočetné vnútorné poranenia, ktorým na mieste podľahol. Pri dopravnej nehode došlo k poškodeniu dopravnej značky obmedzujúcu rýchlosť na 60 km/h a zákaz predchádzania (škoda 100,-€). Škoda na vozidle bola vyčíslená na 2.000,-€. Polícia vozidlo zaistila za účelom expertízneho skúmania.

Ďalšia vážna nehoda sa stala na ulici Tr. KVP v Košiciach o 07,20 hodine v smere na Luník IX, kde 24-ročný vodič z Košíc viedol osobné motorové vozidlo zn. Ford Fiesta, pričom neprispôsobil rýchlosť vozidla svojim schopnostiam a v mierne pravotočivej zákrute vyšiel mimo vozovku na trávnik. Potom s vozidlom narazil do oceľovej konštrukcie reklamného pútača a niekoľkokrát sa s vozidlom prevrátil, pričom mladého Košičana z vozidla vymrštilo. Pri dopravnej nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Škoda na vozidle bola vyčíslená na 4500,-€, na reklamnom pútači 1500,-€.

    Polícia v oboch prípadoch začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Okolnosti dopravných nehôd sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

 

   

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606