magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 30.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 31 2014 - 05:53 GMT

Nešťastie na trati ?

Včera v doposiaľ presne nezistenom čase došlo za zatiaľ nezistených okolností v traťovom úseku železničná stanica Moldava nad Bodvou a železničná zastávka Drienovec, k ťažkému zraneniu 19-ročného Drienovčana. Tohto našiel ležať s vážnymi zraneniami na poľnej ceste vedľa traťovej koľaje, kontrolór trate železníc. Mladíka previezla RZP do košickej nemocnice. Ošetrujúci lekár konštatoval, že ide o ťažký úraz s dobou liečenia nad 42 dní. Prípadom sa zaoberá železničná polícia, ktorá vyšetruje ako prečinu ublíženia na zdraví.

Záškoláci chodili kradnúť

Policajti Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou obvinenie z prečinu krádeže obvinili iba 14-ročného chlapca z miestnej osady. Tento včera v doobedňajších hodinách spolu s dvoma maloletými (13,13) komplicmi potom, čo rozplietli pletivo oplotenia objektu čističky odpadových vôd v Moldave nad Bodvou (okr. Košice-okolie), vnikli do dvora objektu. Následne kladivom porozbíjali betónové sute, z ktorých povyberali rôzne kusy želených armatúr, tie si cez otvor v plote povynášali von. Bratislavskej spoločnosti spôsobili škodu na majetku za viac ako dve eurá a poškodením oplotenia škodu päť eur. V prípade dokázania viny mu hrozí ako mladistvému až ročné väzenie. Polícia bude skúmať aj trestnoprávnu zodpovednosť u všetkých rodičov.

Alkohol ho premohol“

Opäť sa potvrdilo, že alkohol za volant nepatrí. 51-ročného Jozefa z Krompách obvinili policajti z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky potom, čo v stredu (29.10.2014) vo večerných hodinách viedol osobné motorové vozidlo Fiat Punto po miestnej komunikácii v Krompachoch v smere od čističky odpadových vôd. Na križovatke pri vychádzaní na cestu nezvládol riadenie a zišiel do priekopy, kde narazil do svahu. Vykonanou dychovou skúškou na alkohol mu bola nameraná hodnota 0,83 mg/l alkoholu v dychu (1,73 promile). Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo, na vozidle vznikla škoda vo výške 200,-eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606