magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 24.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 24 2014 - 09:22 GMT

V Rožňavskom okrese zadržali dílera drog

Rožňavskí policajti odboru kriminálnej polície v spolupráci s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach zadržali včera (23.10.2014) popoludní v jednom z bytov v meste Dobšiná (okr. Rožňava) dílera drog. Počas policajnej akcie zameranej na drogovú trestnú činnosť zadržali košickí „kukláči“ jednu podozrivú osobu, pri domovej prehliadke policajti našli a zaistili približne 72 jednorazových dávok drogy (pervitín). Zaistené veci budú podrobené expertíznemu skúmaniu na Kriminalistickom a expertíznom ústave PZ Košice.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave už obvinil 31-ročného muža z Dobšinej zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený muž od presne nezisteného obdobia roku 2013 až doposiaľ získaval pervitín ako aj iné omamné látky rôznym spôsobom, najmä nákupom od doposiaľ neznámych osôb na území Slovenskej republiky. Drogy prechovával a následne predával konzumentom na rôznych miestach v okrese Rožňava, najmä v mieste svojho bydliska. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ PZ zároveň podal podnet na vzatie obvineného muža do väzby. Za drogovú trestnú činnosť mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. .

Šoférovali opití, jeden z nich narazil do zaparkovanej audiny

Včera (23.10.2014) popoludní viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Forman podgurážený Tibor (40) z Kráľovského Chlmca, pričom pred obytným blokom na Hlavnej ulici v Čiernej nad Tisou (okr. Trebišov) sa nevenoval plne vedeniu vozidla a s vozidlom prešiel do protismeru. Tam narazil do vozidla zn. Audi 80, ktoré stálo zaparkované v rade stojacich vozidiel pri pravom okraji vozovky. Policajti vodičovi v dychu namerali 0,72 mg/l alkoholu, čo predstavuje 1,50 promile. Pri nehode spôsobil celkovú škodu 950 eur. Policajti vodiča umiestnili do cely policajného zaistenia a obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Približne v rovnakom čase policajti OO PZ Strážske kontrolovali 40-ročného Jána z obce Oreské, ktorý viedol osobné motorové vozidlo zn. Renault v obci Zbudza (okr. Michalovce). Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,75 mg/l alkoholu v dychu, čo v prepočte predstavuje 1,56 promile. Aj v tomto prípade policajti vodiča zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. A rovnako čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obom nezodpovedným vodičom hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Mladá Michalovčanka počas  návštevy ukradla z bytu retiazku

Michalovskí policajti obvinili z prečinu krádeže 19-ročnú Simonu z Michaloviec, ktorá v presne nezistený deň od septembra do 15. 10. 2014 počas návštevy odcudzila z bytu na Ulici J. Murgaša v Michalovciach retiazku zo žltého kovu s ručne gravírovaným príveskom. Krádežou retiazky, ktorá bola uložená na poličke v jednej z izieb, spôsobila majiteľovi škodu takmer 500 eur. Mladej Michalovčanke teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.



 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606