magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 16 2014 - 11:44 GMT

Cudzinec počas krádeže narobil ešte väčšie škody

Košickí policajti takmer po polroku vypátrali a z prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinili 44-ročného občana Bosny a Hercegoviny, bytom v Banskej Bystrici. Obvinený sa koncom apríla tohto roku vlámal do kancelárie predajne motorových vozidiel na Rastislavovej ulici v Košiciach, odkiaľ ukradol finančnú hotovosť vo výške 140,- eur. Pri krádeži však na zariadení spôsobil škodu až vo výške 1.000,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Zadržali ho kvôli kradnutým evidenčným číslam, našli mu drogy

Hliadka PZ v meste Krompachy zadržala mladíka podozrivého zo spáchania priestupku proti majetku. Ten mal odcudziť dva kusy evidenčných čísel z osobného motorového vozidla zn. Seat Ibiza. Policajti pri vykonávaní bezpečnostnej prehliadky u neho okrem odcudzených evidenčných čísiel, ktoré schovával pod bundou, našli aj bielu kryštalickú látku zabalenú v alumíniovým vrchnáku od jogurtu. Tú na výzvu policajtom dobrovoľne vydal. Látku mal zakúpiť od doposiaľ neznámeho páchateľa v septembri okolo polnoci na miestnom cintoríne v Krompachoch, za sumu 20,- eur. Zaistená látka bol zaslaná na expertízu. Poverený príslušník PZ z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil 19-ročného Mateja z Krompách. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Chytili nočných „fantómov“ z Ďurkova

Príslušníci kriminálnej polície v spolupráci s kolegami z Obvodného oddelenia Bohdanovce vypátrali a z prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinili dvoch tínedžerov z obce Ďurkov (16 a 17). Dvojica chlapcov má na svedomí viacero krádeží. Koncom septembra v nočných hodinách sa v obci Ďurkov, vlámali do rodinného domu. Odcudzili  DVB-T set-top box a šesť tanierov /škoda 25,- eur/. Začiatkom augusta sa vlámali v obci Ďurkov do ďalšieho rodinného domu, odkiaľ odcudzili elektrickú rýchlovarnú kanvicu, digitálne budíky, elektrický radiátor, rôzny porcelán a posteľnú bielizeň a destiláty /škoda 3.600,- eur/.Koncom septembra v nočných hodinách sa v obci Ďurkov, vlámali do ďalšieho rodinného domu, odkiaľ odcudzili počítač, notebook a rôznu inú výpočtovú techniku /škoda 350,- eur/. V prípade dokázania viny im ako mladistvým hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody až na dva roky.

Za „polnočný nákup“ mu hrozí väzenie

Polícia pátra  aj po  neznámom páchateľovi, ktorý sa v pondelok okolo polnoci v obci Krásnovce (okres Michalovce), vlámal do predajne potravín. Dreveným hranolom rozbil sklenú výplň dverí, cez vzniknutý otvor vošiel do priestorov predajne, odkiaľ následne odcudzil alkohol, cigarety, cukrovinky a mäsové výrobky. Michalovskej spoločnosti spôsobil celkovú škodu za takmer 1.600,- eur. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže.

Jeden mal „pod čapicou“, druhý zas zákaz

Poverený príslušník PZ z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky  obvinil 48-ročného Miroslava z okresu Košice-okolie, ktorého včera (15.10.2014) krátko po 03,00 hodine na ulici Nižné Kapustníky v Košiciach, zastavila a kontrolovala hliadka PZ. Pri kontrole zistili, že vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia v stave vylučujúcom spôsobilosť na vedenie vozidla, nakoľko u neho dychovou skúškou namerali hodnotu 1,20 mg/l  alkoholu v dychu /2,50 promile/. Obvinený vodič bol umiestnený v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia polícia obvinila 37-ročného Patrika z Košíc,  ktorý včera o 09,15 hodine viedol motorové vozidlo zn. Škoda Felícia po ulici Tr. KVP v Košiciach. Pri kontrole  hliadkou PZ bolo zistené, že vodič viedol vozidlo aj napriek uloženému trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá do 12.3.2018. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606