magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 13.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 14 2014 - 05:11 GMT

Pomocný koordinátor aktivačných prác čelí obvineniu z krádeže

Rožňavskí kriminalisti v spolupráci s kolegami z Obvodného oddelenia PZ Plešivec vypátrali a následne z prečinu krádeže obvinili 23-ročného Róberta z Plešivca. Obvinený si koncom septembra tohto roku ako pomocný koordinátor aktivačných prác na Obecnom úrade v Plešivci kľúčom, ktorý mu bol pridelený odomkol kanceláriu koordinátorov, kde sa chcel z práce odpísať. Obvinený využil príležitosť, kedy sa v kancelárii nikto nenachádzal a zo stola odcudzil prenosný počítač. Ten si schoval pod kabát a z kancelárie odišiel. Obecnému úradu spôsobil krádežou škodu vo výške 330,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Polícia vyšetruje spreneveru v sociálnom zariadení

Polícia vyšetruje podozrenie zo spáchaniu trestného činu sprenevery v jednom zo sociálnych zariadení v Košickom kraji. Zo spáchania tohto skutku je podozrivá 46-ročná zdravotná sestra tohto zariadenia, ktorá od tam ubytovaných občanov vyzbierala finančnú hotovosť vo výške takmer 2.300,- eur za poskytované služby, ktorú neodovzdala ekonómke zariadenia, ale vyzbierané peniaze použila pre vlastnú potrebu. Bližšie okolnosti tohto skutku sú predmetom vyšetrovania.

Alkohol za volant nepatrí !

Počet prípadov, kedy vodiči šoférujú pod vplyvom alkoholu nad jedno promile sa darí cielenými policajnými akciami znižovať. Polícia pravidelne apeluje na vodičov, aby sa na cestách správali ohľaduplne, dodržiavali pravidlá cestnej premávky a neohrozovali ostatných účastníkov cestnej premávky najmä rýchlo jazdou a požitím alkoholických či iných návykových látok pred alebo počas jazdy. Treba si uvedomiť, že každý z účastníkov v cestnej premávke môže svojím zodpovedným správaním sa na cestách prispieť k zníženiu počtu dopravných nehôd a v mnohých prípadoch zabrániť zraneniam, či stratám na ľudských životoch. Policajti na cestách Košického kraja aj v týchto dňoch zadržali a  z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili troch vodičov. Obvinený 62-ročný Michalovčan Michal v nedeľu okolo 20,00 hodiny, viedol po Štefánikovej ulici v Michalovciach motorové vozidlo zn. Škoda Felícia. Pri kontrole policajnou hliadkou bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov pred alebo počas jazdy, čo odmietol. Taktiež odmietol aj lekárske vyšetrenie odberom krvi alebo iného biologického materiálu. Obvinený 31-ročný Peter z Michaloviec bol včera (13.10.2014) o 16,00 hodine zastavený a kontrolovaný hliadkou PZ potom, čo viedol motorové vozidlo zn. Ford Mondeo po Továrenskej ulici v Michalovciach. Pri kontrole bol podrobený dychovej skúške, kde mu bola nameraná hodnota 1,24 mg/l alkoholu v dychu (2,58 promile). Ďalším obvineným je 24-ročný Lukáš z okresu Michalovce, ktorý včera krátko po 18,00 hodine spôsobil na Zemplínskej Šírave dopravnú nehodu. Pri prejazde miernej pravotočivej zákruty v smere na Michalovce, prešiel do ľavého jazdného pruhu, v ktorom tým istým smerom premávalo  vozidlo zn. BMW 320D, ktoré riadil 32-ročný vodič z okresu Michalovce. Medzi vozidlami došlo k bočnej zrážke, pričom po spôsobení dopravnej nehody obvinený vodič vozidlo nezastavil a pokračoval v jazde v smere na Michalovce. Na križovatke s cestou vedúcou na Vinianske jazero bol zastavený vodičom BMV, ktorý následne privolal políciu. U obvineného vodiča policajti namerali 1,12 mg/l alkoholu v dychu (2,33 promile), u vodiča BMV alkohol nebol zistený.

Obvinení boli umiestnení v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny im hrozí až ročné väzenie.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606