magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policcajné správy za 1.10.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 02 2014 - 07:15 GMT

Nepozvaného hosťa“ zadržali policajti na povale domu

Košickí policajti včera skoro ráno (04,30 hodine) boli vyslaný na ulicu Na Hájiku v mestskej časti Košice-Ťahanovce, kde mali preveriť oznámenie o vniknutí na pozemok rodinného domu. Majiteľ domu sa zobudil na nejaký šuchot niekde na povale domu. Privolaní policajti pri kontrole pozemku a rodinného domu našli na povale 31-ročného Košičana Róberta, ktorý tam vyliezol po rebríku. Vyzvali ho aby miesto opustil a zišiel dole. Muž sa však po odhalení začal správať agresívne a odmietol zliesť dole. Policajti voči nemu museli použiť donucovacie prostriedky aby ho spacifikovali a predviedli na príslušný útvar. Majiteľ po kontrole domu uviedol, že mu nič nechýba. Poverený príslušník PZ mladého Košičana obvinil z prečinu porušovania domovej slobody, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie. Obvineného policajti umiestnili do cely policajného zaistenia a skutok vyšetrujú v tzv. superrýchlom konaní.

Recidivista napadol ženu

Rožňavský vyšetrovateľ PZ z prečinu ublíženia na zdraví obvinil 20-krát súdne trestaného (viacnásobne za výtržníctvo, nebezpečné vyhrážanie a ublíženie na zdraví) 39-ročného Košičana. Obvinený pod vplyvom alkoholu v utorok (30.9.2014) okolo 21,20 hodine na chodníku Šafárikovej ulice v Rožňave, fyzicky napadol svoju manželku (42), ktorá po hádke chcela pred ním ujsť. Obvinený ju však dobehol, chytil za vlasy a strhol na chodník, kde si udrela hlavu. Utrpela mnohopočetné zranenia z ktorých sa bude liečiť viac ako šesť týždňov. Agresívneho útočníka policajti zaistili a umiestnili do cely policajného zaistenia. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Ukradnutému psovi zaťal do hlavy

Spišskonovoveskí policajti pátrajú po páchateľovi, ktorý v uplynulý týždeň z neobývaného pozemku v záhradkárskej oblasti v Spišskej Novej Vsi, ukradol psa rasy nemecký ovčiak. Pes bol nájdený ešte v deň krádeže v poobedňajších hodinách v záhradkárskej oblasti v Spišskej Novej Vsi, uviazaný pri oplotení na voľne prístupnom priestranstve. Páchateľ mu však spôsobil sečnú ranu v oblasti hlavy nad čuchovým orgánom. V dôsledku vážneho satvu ho veterinárny lekár musel utratiť. Majiteľovi vznikla škoda za viac ako 100,- eur. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinov krádeže a týrania zvierat. V prípade vypátrania a dokázania viny hrozí páchateľovi tohto skutku trest odňatia slobody na 6 mesiacov až tri roky.

Automechanik“ sa na opravy vykašľal, no za robotu si nechal zaplatiť

Mal opravovať auta, ale to sa nestalo. Košickí policajti z prečinu podvodu obvinili 26-ročného Romana z Košíc, ktorý sa v máji tohto roku ústne dohodol s 30-ročným Košičanom, že mu opraví auto.   Na osobnom motorovom vozidle zn. Ford Fiesta, mal vykonať výmenu súčiastok a kontrolu vozidla, pričom za túto prácu si „vyúčtoval“ sumu vo výške 750,-€ a auto dovzdal majiteľovi. Ten však po kontrole vozidla zistil, že súčiastky sú pôvodné a na vozidle nič neurobil, čím mu spôsobil vyššie uvedenú škodu. Oobvinený sa obdobne dohodol na oprave ďalšieho vozidla zn. Ford Mondeo s 25-ročným Košičanom. Za dohodnutú prácu mu bola vyplatená suma vo výške 1.250,- eur. Aj tento poškodený po kontrole vozidla zistil, že dohodnutú prácu neurobil, čím mu spôsobil škodu vo výške 1250,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Kradli pohonné hmoty

Policajti kriminálnej polície Okresného riadtestva Košice-okolie vypátrali a následne poverený príslušník PZ z prečinu krádeže obvinil viacero osôb. Obvinený 24-ročný Marek z okresu Košice-okolie si „privyrábal tankovaním“. Koncom marca tohto roku v nočných hodinách sa vlámal do garáže v areály miestnej firmy v obci Nižný Lánec. Následne zo zaparkovaného traktora, nákladného motorového vozidla a univerzálneho nakladača vytiahol motorovú naftu v ceklkovom množstve 85 litrov. Krádežou spôsobil škodu za viac ako 80,- eur a poškodením škodu za 15,- eur. Prípad objasnili policajti OKP OR PZ Košice okolie a dokumentuje OO PZ Moldava nad Bodvou pod ČVS: ORP-379/MO-KS-2014. Prípade bol uvedený v situačnej správe dňa 26. 03. 2014. Obvinený Marek sa koncom augusta dopustil aj ďalšej krádeže. Spoločne s ďalšími dvoma obvinenými 36-ročným Dušanom a 37-ročným Marekom z okresu Košice-okolie sa vlámali do priestorov skladu Obecného úradu obce Buzica (okres Košice-okolie). Odcudzili 60 litrov motorovej nafty, 30 litrov benzínu, sedem prázdnych 20l plastových bandasiek, štyri prázdne plechové kanistre a plechový vozík. Následne sa vlámali aj do vedľajšieho skladu a z autobusu zn. Karosa po vypáčení veka z palivovej nádrže odcudzili 110 litrov motorovej nafty. Obecnému úradu spôsobili škodu za takmer 400,-eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606