magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na MMM aj historický vlak
@ Aktuálne -> Doprava      Sep 29 2014 - 07:34 GMT

Košický maratón oslavuje 90 rokov od svojho prvého štartu z Turne nad Bodvou do Košíc. Aj preto Maratónsky klub a Klub historických koľajových vozidiel 4. októbra vypraví z košickej hlavnej stanice do Turne n. Bodvou mimoriadny historický vlak. Starým motoráčikom sa môžu na miesto prvého štartu odviesť všetci záujemcovia, ktorí chcú vidieť ono historické miesto a zároveň sa zabaviť a stráviť pekný jesenný deň v prírode.

„Máme túžbu malým aj veľkým lokálpatriotom ukázať, odkiaľ odštartovali prví maratónci jedného z najstarších maratónov na svete. Na pamiatku tejto udalosti vyrazí z Turne skupinka ôsmich retro maratóncov, presne tak ako pri prvom štarte smerom do Košíc,“ pozýva jeden z organizátorov jazdy a člen Maratónskeho klubu Ladislav Olexa. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program, o ktorý sa postará obec Turňa nad Bodvou a  Košický samosprávny kraj.

„Na nenáročný výlet pozývame najmä rodiny s deťmi a všetkých, ktorí majú radi maratón a blízke okolie Košíc. Lákadlom bude turistický výstup na Turniansky hrad, ale aj celodenné tvorivé dielne populárnej rozprávkovej krajiny Tašíkovo, ktorá sa pod hradom predstaví v rámci programu Terra Incognita,“ dopĺňa program Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel. Miest vo vlaku je pomerne dosť, no kto si ho chce poistiť, mal by si ho už tradične radšej rezervovať prostredníctvom stránky www.khkv.sk.

V tomto roku vyráža na „maratónsku trať“ vláčik po druhý krát a snahou organizátorov je z tejto jazdy vybudovať tradičné podujatie, ktoré Košičanom i návštevníkom mesta spríjemní deň pred samotným štartom Medzinárodného maratónu mieru. Okrem toho Košičanov čaká rušná Biela noc, do ktorej sa železničiarskou nocou svetiel zapojí aj Košická detská historická železnica. Program začne o 19:00 a potrvá do polnoci. Dopravu na nástupnú stanicu železničky do Čermeľa bude zabezpečovať retrobus spred budovy Košického samosprávneho kraja. Viac na www.detskazeleznica.sk

Klub historických koľajových vozidiel sa ako jediný klub svojho druhu v Košickom kraji, venuje záchrane a obnove železničnej histórie. Pravidelne organizuje výlety historickými motorákmi M 131.1125 a M 131. 1538 známymi aj ako „Magda a Ľubka“ po zrušených a zabudnutých tratiach Slovenska.

 

Cestovný poriadok

Stanica

Príchod

Pobyt

Odchod

poznámka

Košice

-

 

08:00:00

 

Turňa nad Bodvou

08:45:00

 

-

 

 

OsOs

Stanica

Príchod

Pobyt

Odchod

poznámka

Turňa nad Bodvou

-

 

14:30:00

 

Košice

15:15:00

 

-

 

 

, www.khkv.sk

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606