magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polícia objasnila podvody za vyše 20 tisíc eur
@ Aktuálne -> Rôzne      Sep 23 2014 - 09:45 GMT

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach z pokračovacieho zločinu úverového podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva, v jednom prípade v štádiu pokusu, obvinil tri osoby 25-ročného Tomáša z okresu Košice okolie a dvoch 28-ročných Ladislava a Jaroslava z Košíc, ktorí od februára do 4. júna tohto roka v úmysle získať neoprávnený majetkový prospech uzatvorili v 11 prípadoch so spoločnosťou so sídlom v Bratislave a v Piešťanoch zmluvy o spotrebiteľských úveroch na rôzne sumy v celkovej výške 20.162,-€,. Tie sa zaviazali vrátiť v zmysle dohodnutého splátkového kalendára a ktorým financovali objednaný tovar (išlo o rôznu elektroniku, elektrické spotrebiče apod.). Dohodnuté mesačné splátky však nemali v úmysle platiť a tým uviedli poškodené spoločnosti do omylu.  Obvinení Ladislav a Tomáš pri uzatváraní zmlúv o úveroch zneužívali osobné údaje iných osôb, ktoré im zabezpečoval obvinený Jaroslav. Ten ako finančný poradca v jednej košickej spoločnosti mal získavať osobné údaje klientov. V jednom prípade išlo o pokus, pretože košickí kriminalisti zabránili dokonaniu trestného činu. Na základe získaných informácií policajti zadržali dve z obvinených osôb pri preberaní tovaru a tým k prevzatiu tovaru za takmer 4.000 eur nedošlo, takže spoločnosti nevznikla žiadna škoda.

Časť vecí pochádzajúcich z trestnej činnosti polícia zaistila u obvineného Ladislava, tiež notebook a USB harddisk, ktoré preskúmal znalec. Na pamäťových médiách sa nachádzali dáta, ktoré mohli slúžiť ako podklady pri uzatváraní zmlúv. Ïalšiu časť vecí polícia zaistila u starej mamy obvineného Jaroslava. Obvineným osobám za tento zločin hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov, stíhaní sú na slobode.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk