magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 21.09.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 22 2014 - 05:47 GMT

Kradli ako vedeli ?

Vyšetrovateľ PZ zo zločinu skrátenia dane a poistného obvinil 29-ročného Róberta z okresu Košice-okolie, ktorý ako štatutárny orgán spoločnosti so sídlom v obci Čaňa, v máji 2012 podal daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty za zdaňovacie obdobie apríl 2012. V rámci neho si daňový subjekt uplatnil odpočítanie dane aj z jednej z faktúr na celkovú sumu 104.400,- eur a to napriek tomu, že k dodaniu tovaru a služieb nedošlo. Takto svojim konaním skrátil daň z pridanej hodnoty v celkovej výške 17.400,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Poverený príslušník PZ z prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinil 26-ročného Petra z Košíc, ktorý bol v nedeľu ráno prichytený na Húskovej ulici v Košiciach po tom, ako sa vlámal do osobného motorového vozidla zn. Fiat Punto. Z vozidla nestihol nič odcudziť. Obvinený bol v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch za obdobný skutok odsúdený. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Tínedžeri neodolali sladkému pokušeniu

Spišskonovoveskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili dvoch miestnych 17-ročných tínedžerov, ktorí začiatkom augusta tohto roku dostali chuť na sladké, a tak sa rozhodli vlámať sa do predajného stánku na Chrapčiakovej ulici v Spišskej Novej Vsi. Z poličiek pri okienku odcudzili rôzne sladkosti. Spôsobili celkovú škodu za viac ako 260,- eur. Vzhľadom k tomu, že obaja boli za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdení, im v prípade dokázania viny ako mladistvým hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Za uloveného sumca môžu „vyfasovať“ tri roky väzenia

Policajti Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany z prečinu pytliactva obvinili 52-ročného Ladislava a 56-ročného Júliusa z okresu Trebišov. Obaja boli pristihnutí začiatkom augusta 2014 vo večerných hodinách, ako na odstavnom ramene rieky Laborec (v rybárskom revíry), bez platného rybárskeho povolenia a platného rybárskeho lístka lovili ryby. Tie chytali pomocou siete teda nedovoleným spôsobom. Takto stihli uloviť jedného sumca. Miestnej rybárskej organizácii spôsobili  škodu za takmer 20,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Zmizla“ socha za takmer 12.000,- eur ?

Trebišovskí policajti pátrajú po soche "Mlaď", ktorá bola umiestnená vo fontáne pred jednou z budov. Tá mala byť podľa trestného oznámenia mesta Trebišov, odcudzená doposiaľ nezisteným páchateľom počas demolačných prác jednej z administratívnych budov na ulici M. R. Štefánika. Mesto predbežne vyčíslilo škodu na takmer 12.000,- eur.

Opilci na cestách

Polícia v Košickom kraji počas uplynulého víkendu „dolapila“ množstvo podgurážených vodičov, ktorí neváhali a pod vplyvom alkoholu šoférovali svoje „tátoše“. Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili až osem osôb z toho dve ženy. Na zastavenie jedného z nich museli policajti okrem služobného vozidla použiť aj zbraň. V sobotu (20.9.2014) večer zažili obyvatelia obce Prakovce v okrese Gelnica scénu ako z akčného filmu. Policajná hliadka PZ zastavovala ku kontrole 44-ročného Jozefa z okresu Gelnica, ktorý viedol vozidlo značky Seat Ibiza po obci Prakovce od miestnej reštaurácie smerom ku križovatke pri cintoríne a odtiaľ na sídlisko Breziny a SNP k obecnému úradu. Počas jazdy nerešpektoval signalizačné zariadenie služobného vozidla polície s nápisom STOP na zastavenie vozidla súčasne so zvukovým a svetelným znamením a pokračoval vo svojej jazde. Vodiča policajti zablokovali služobným autom, aby mu zabránili v ďalšej jazde. Ani toto však neodradilo alkoholom potuženého vodiča, zaradil spiatočku a snažil sa cúvaním ujsť. Policajtov donútil vytiahnuť služobnú zbraň ktorú použili ako hrozbu čo už zabralo a vodič zastavil, no z auta sa mu akosi „nechcelo“ a tak ho museli policajti pomocou hmatov a chmatov z stále naštartovaného auta rýchlo vytiahnuť. Na výzvu policajtov odmietol preukázať svoju totožnosť, vydať potrebné doklady a odmietol sa podrobiť aj dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Po obmedzení osobnej slobody a predvedení na príslušný útvar vodiča pomocou lustrácie stotožnili. Ten si asi uvedomil svojho konania a rozhodol sa podrobiť dychovej skúške. Namerali hodnotu 0,98 mg/l alkoholu v dychu /2,04 promile/.

Ďalšími previnilcami, ktorí skončili v cele policajného zaistenia a čelia obvineniu boli: Zlatica (19) z okresu Rožňava, ktorá sa taktiež odmietla podrobiť dychovej skúške ako i lekárskemu vyšetreniu, Peter (26) z Trebišova, u ktorého bola nameraná hodnota 1,02 mg/ alkoholu v dychu,  Martin (41) z Košíc a s nameranou hodnotou 1,20 mg/l alkoholu v dychu. Alkohol zistili aj a u ďalšieho Martina z Košíc, Nikoleta (20) z Kráľovského Chlmca „nafúkala 1,22 mg/l alkoholu v dychu. 38-ročný Milan z okresu Gelnica s motorovým vozidlom skončil za obcou Nálepkovo v priekope. Namerali mu hodnotu 0,86 Mg/l alkoholu v dychu.  U Milana (60) z Gelnice, ktorý riadil „vetriesku“ bez evidenčného čísla namerali 1,11 mg/l vydychovaného alkoholu a u Jaroslava (37) z okresu Vranov nad Topľou namerali 0,74 mg/l alkoholu v dychu.

Policajti na ceste zastavili aj 43-ročného Eugena z Košíc, ktorého obvinili z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia, nakoľko riadil vozidlo aj napriek tomu, že rozsudkom okresného súdu mu bol uložený zákaz činnosti  viesť motorové vozidlá na dobu 36 mesiacov.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606