magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 09.09.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 10 2014 - 06:54 GMT

Na Spiši lúpili ženy

Včera (8.9.2014) okolo 13.00 hodiny došlo v Spišskej Novej Vsi k lúpežnému prepadnutiu. Polícia pátra po doposiaľ troch nestotožnených ženách, ktoré na chodníku na Radničnom námestí, pristúpili k poškodenej 36-ročnej Rudňančanke. Tá sa vracala z výkupu zberných surovín a žiadali od nej peniaze s vyhrážkou, že inak ju zbijú. Peniaze im odmietla dať, tak jedna z nich ju najprv schytila spredu za ruku a potom poškriabala nechtami na lícach, ďalšia ju chytila zozadu za vlasy a tretia sa jej pokúšala stiahnuť z pleca ruksak. Pri naťahovaní z ruksaku peňaženka vypadla, schmatli ju a ušli. Takto krádežou peňaženky s obsahom spôsobili poškodenej žene škodu za cca 25,- eur, zranenie vyžadujúce lekárske ošetrenie neutrpela. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže.  

Svojej ex sa vyhrážal zabitím“

Michalovský vyšetrovateľ po prešetrení okolností zločinu vydierania /trestná sadzba na 2 až 6 rokov/ a prečinov porušovania domovej slobody a nebezpečného vyhrážania o ktorom sme Vás informovali v tlačovej správe zo dňa 4.7.2014 ( http://www.minv.sk/?aktuality-kosice&sprava=svojej-ex-sa-vyhrazal-zabitim ) v zmysle Trestného poriadku trestné stíhanie zastavil, lebo je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie.

Ignoroval súdom uložený zákaz

Polícia z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinila 29-ročného Petra z Košíc, ktorý včera (9.9.2014) krátko pred 18,00 hodinou viedol po ulici Tr. KVP v Košiciach, osobné motorové vozidlo zn. Škoda Roomster aj napriek tomu, že má rozhodnutím okresného súdu uložený trest zákazu viesť motorové vozidlá na dobu 18 mesiacov do 16.5.2015. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.


Vypátrali „dlhoprstých“, ktorí spôsobili škody za takmer 8.000,- eur

Policajti v Košickom kraji vypátrali a z prečinu krádeže / trestná sadzba TOS až na dva roky/ obvinili štyroch mužov. 36-ročný Ivan z Košíc sa v polovici mája tohto roku vlámal do záhradnej chaty na Atletickej ulici v Košiciach. Ukradol rôzne starožitné porcelánové sošky a fľaše s domácim vínom, škoda 200,- eur. 28-ročný Matúš z Vranov nad Topľou bol obvinený z prečinu krádeže v štádiu pokusu a prečin porušovanie domovej slobody za čo mu hrozí až trojročné väzenie. Obvinený v polovici mája 2014 vnikol na pozemok dočasne neobývaného rodinného domu v obci Trhovište, odkiaľ z dvora odcudzil železné rúry,  roxorové tyče a záhradný fúrik. Následne poškodil visací zámok na drevených dverách na povalu domu,  čím majiteľke spôsobil celkovú škodu za viac ako 100,- eur. Skutku sa dopustil aj napriek tomu, že v predchádzajúcich 24 mesiacoch bol za taký čin odsúdený. Z prečinu krádeže v štádiu pokusu obvinili aj dvoch Tiborov (34 a 18) z okresu Trebišov, ktorí v pondelok (8.9.2014) vo večerných hodinách prišli k objektu závlahovej čerpacej stanice v katastrálnom území obce Pavlovce nad Uhom. Potom čo sa vlámali do objektu sa pokúsili odcudziť rôzne časti technologického zariadenia čerpacej stanice a farebné kovy. Dvere po vylomení zaistili drôtom tak, aby si ich nikto nevšimol. Mali však smolu, pretože objekt a jeho okolie monitorovala policajná hliadka (kvôli predchádzajúcej „vlámačke“), ktorá páchateľov následne pristihla pri čine a zadržala. Keďže už nestihli nič odcudziť, poškodením dverí spôsobili škodu pre štátny podnik vo výške „len“ za 50,- eur. Policajti  predpokladali, že páchatelia z predchádzajúceho vlámania sa na miesto činu opäť vrátia čo sa im potvrdilo. Predchádzajúcu vlámačku má na svedomí obvinená dvojica, obaja sa koncom augusta v nočných hodinách do toho istého objektu vlámali a následne odcudzili rôzne strojové časti technologického zariadenia čerpacej stanice, ktoré povynášali do neďalekého kukuričného poľa a následne motorovým vozidlom odviezli do obce Boľ. Vtedy spôsobili škodu za viac ako 7.500,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až 3 roky.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606