magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02.09 .2014
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 03 2014 - 12:08 GMT

Policajti vypátrali dlhoprstých

Policajti PZ vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 18-ročného Lukáša a o rok staršieho Adriána z okresu Košice-okolie. Obvinený Lukáš koncom júla vo večerných hodinách v obci Veľká Ida (okres Košice-okolie), spred miestneho pohostinstva odcudzil voľne položený horský bicykel, čím majiteľke spôsobil škodu vo výške 50,- eur. Vzhľadom k tomu, že už bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý mu hrozí až dvojročné väzenie. Ten istý trest hrozí aj obvinenému Adriánovi, ktorý na prelome mája a júna tohto roku v Moldave nad Bodvou, využil nepozornosť obyvateľov bytu na Severnej ulici, odkiaľ odcudzil päť prsteňov z bieleho zlata a jeden pár náušníc zo žltého kovu. Majiteľke spôsobil škodu vo výške 288,- eur.

Školáka sotili z bicykla, vykradli závlahovú stanicu

Polícia pátra po troch doposiaľ neznámych páchateľoch, ktorí v pondelok (01.09.2014) po pol šiestej večer lúpežne prepadli iba sedem ročného chlapca. Ten sa bicykloval na svojom horskom bicykli na chodníku pred rodinným domom na Prúdovej ulici v Košiciach. Potom čo k nemu pristúpili, jeden ho chytil za tričko a druhý ho sotil z bicykla na zem. Chlapec sa však svojho bicykla nechcel vzdať a držal ho za riadidlá. Opakovane ho sotili, bicykel mu z ruky vytrhli a následne s ním ušli. Takto spôsobili škodu vo výške 240,- eur. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. /trestná sadzba trestu odňatia slobody na 3 až 8 rokov/.

Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, nakoľko sa neznámy páchateľ koncom augusta vlámal do objektu závlahovej čerpacej stanice v katastrálnom území obce Pavlovce nad Uhom. Odtiaľ demontoval a následne odcudzil čerpadlá, vývevu, elektromotory, kompresor s elektromotorom, hliníkové káble,  štíty s elektromotorov, ryhované plechy a pletivo z oplotenia. Štátnemu podniku spôsobili škodu za viac ako 7.500,- eur.

U cyklistu po nehode namerali takmer tri a pol promile alkoholu

Včera (2.9.2014) krátko po 09,00 hodine na ulici Prof. Hlaváča v Michalovciach, k zrazeniu cyklistu motorovým vozidlom. 33-ročný Michalovčan viedol osobné motorové vozidlo zn. BMW 523, pričom pri odbočovaní vľavo na Masarykovu ulicu nedal prednosť v jazde z ľavej strany v pravom jazdnom pruhu idúcemu 29-ročnému cyklistovi z Michaloviec. Pri zrážke vozidla a cyklistu došlo k pádu cyklistu na vozovku, pri ktorom utrpel ľahké zranenie s dobou liečenia a PN do sedem dní. Požitie alkoholu u vodiča BMW nebolo zistené, avšak u cyklistu bola nameraná hodnota 1,64 mg/l alkoholu v dychu /3,42 promile/.

Aj v obci Slovenské Nové Mesto (okr. Trebišov) došlo včera v ranných hodinách k zrážke cyklistky s vozidlom. 65-ročný vodič z okresu Trebišov pri cúvaní s osobným motorovým vozidlom zn. Hyundai Accent z dvora miestneho autoservisu z doposiaľ presne nezistených príčin zrazil 49-ročnú cyklistku, ktorá riadila bicykel po chodníku vedľa cesty. Pri zrážke cyklistka utrpela zranenia s predbežnou dobou liečenia viac ako 42 dní. K zraneniu iných osôb nedošlo. Požitie alkoholických nápojov u účastníkov nehody zistené nebolo. Celková spôsobená škoda činí cca 60,- eur.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk