magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na detskej železnici hasičská sobota i penová šou
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 13 2014 - 20:06 GMT

Malých aj veľkých zvedavcov, ktorí majú radi vodu a hasičskú techniku, pozývajú organizátori už túto sobotu 16. augusta na Košickú detskú historickú železnicu. Prácu hasičov si budú môcť vyskúšať priamo na modernej i historickej technike, ktorú na stanicu Alpinka privezú dobrovoľní hasiči z Medzeva a železniční hasiči Železničnej spoločnosti Slovensko. Deti sa môžu tešiť aj na penovú šou.

Program je súčasťou Fun sobôt, ktoré pripravilo občianske združenie Detská železnica Košice počas tohtoročných prázdnin pre všetkých cestujúcich obľúbenej železničky. Tentoraz do Čermeľa zavítajú profesionálni hasiči zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktorým bude asistovať Dobrovoľný hasičský spolok z Medzeva.

Pripravili sme ukážky modernej ale i historickej techniky. Aj malé deti dokážu napr. dvihnúť ťažké auto, uhasiť požiar či vyskúšať si prácu na historickej striekačke. Nebude chýbať množstvo vody, vytvoríme si dúhu a už teraz sa všetci tešte na penovú šou. Priamo na stanici Alpinka nám hasiči vytvoria penový bazén, ktorému určite neodolajú najmä tí najmenší,“ pozýva ¼ubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice.

Ozdobou bude stále fungujúca 137-ročná hasičská striekačka. Dodnes sa o ňu vzorne starajú dobrovoľní hasiči z Medzeva, ktorých história sa k tomuto mestečku viaže už od roku 1887.

 

Z.L.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk