magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 28.07.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 29 2014 - 10:01 GMT

Vykradli stánok PNS aj železničnú trať

Košickí policajti zadržali a z prečinu krádeže obvinili 20-ročného Mikuláša z Košíc, ktorý sa včera (28.7.2014) cez poludnie vlámal do stánku PNS na Letnej ulici. Odcudzil presne nezistené množstvo tabakových výrobkov, finančnú hotovosť, dobíjacie kredity mobilných operátorov a cestovné lístky. Košickej spoločnosti spôsobil doposiaľ presne nezistenú škodu. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Príslušníci Odboru železničnej polície vypátrali a z prečinu krádeže obvinili Gabriela (27) a Patrika (27) z Košíc. Obvinení začiatkom júla 2014 vo večerných hodinách pod mostom VSS v Košiciach, odcudzili zo železničnej trate dve liatinové skrinky a medené vinutia slúžiace k ohrevu výhybiek. Škoda bola vyčíslená na takmer 8.900,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až tri roky.

Polícia vyšetruje smrť mladého Medzevčana

Dňa 25. 07. 2014 okolo 17,30 hodine bola privolaná rýchla zdravotná služba na Kováčsku ulicu v meste Medzev (okres Košice-okolie) k 25-ročnému Medzevčanovi. Pracovníci RZS mohli už len skonštatovať smrť. Ohliadajúci lekár na mieste ohliadkou tela nebohého predbežne cudzie zavinenie vylúčil a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu s tým, že presnú príčinu smrti určí až pitva. Polícia preto začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Pitva nebohého, ktorá bola vykonaná včerajšieho dňa však preukázala, že príčinou smrti bol ťažký opuch mozgu pri vnútrolebečnom krvácaní v dôsledku zlomeniny lebečnej klenby a spodiny, ktoré môžu nasvedčovať na zásah inej osoby. Prípad preto okamžite prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ Košice-okolie ako podozrenie zo spáchania zločinu zabitia. Do prípadu boli zainteresované viaceré policajné zložky, pričom výsledkom policajného nasadenia bolo zadržanie troch podozrivých osôb vo veku 17 a 18 rokov, ktoré boli so súhlasom prokurátora ešte včera večer umiestnené do cely policajného zaistenia. Podľa získaných informácií by sa malo jednať o osoby, ktoré poškodeného mali fyzicky napadnúť ešte dňa 25. 07. 2014 v čase okolo 01.00 hodiny pred miestnou krčmou, v ktorej sa nebohý pred útokom nachádzal. Všetky podstatné skutočnosti, ktoré viedli k samotnému útoku páchateľov na poškodeného, ale aj miera zavinenia jednotlivcov na jeho smrti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. V závislosti zistených dôkazov vyšetrovateľ rozhodne o ďalšom postupe a teda aj osude zadržaných osôb. Keďže na jednu zo zadržaných osôb bol už v minulosti vydaný príkaz na zatknutie pre majetkovú trestnú činnosť, táto bude ešte dnes predvedená pred sudcu Okresného súdu Košice – okolie.  

Fantóm“ vykrádal rodinné domy, išiel po zlatých šperkoch

Polícia z prečinov porušovania domovej slobody a krádeže obvinila 19-ročného Richnavčana. Obvinený v priebehu marca tohto roku v obci Richnava, neoprávnene vošiel do dvora rodinného domu,  kde našiel kľúč od vchodových dverí domu. Týmto kľúčom dvere odomkol a celý dom prehľadal. Z kovovej šperkovnice odcudzil zlatú retiazku, čím majiteľke spôsobil škodu vo výške cca 400,- eur. Ďalšej krádeže sa dopustil v apríli kedy sa vlámal do rodinného domu v obci Richnava, z ktorého odcudzil retiazku a prsteň zo žltého kovu. Spôsobil škodu za viac ako 270,- eur. Do tretice sa začiatkom júna obdobným spôsobom v obci Richnava vlámal do ďalšieho rodinného domu. Odcudzil dve retiazky, prsteň a svadobnú obrúčku zo zlata. Majiteľke spôsobil škodu vo výške za viac ako 540,- eur. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.


 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606