magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 24.07.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 25 2014 - 03:50 GMT

Poškodenie káblov prešetruje polícia

Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia /trestná sadzba na 4 až 8 rokov/, ktorého sa dopustil doposiaľ nezistený páchateľ. tento v stredu (23.7.2014) okolo 22,00 hodiny, vo vstupnej chodbe bytového domu na Pražskej ulici v Košiciach, prestrihol dve optické káble vedúce z uzamknutého optického boxu. Zároveň poškodil aj ďalšie zákaznícke káble vedúce z boxu, následkom čoho prerušil prenos televízneho a telefónneho signálu, ako aj internetového pripojenia v minimálne desiatich domácnostiach. Spoločnosť so sídlom v Bratislave vyčíslila škodu na 1.000,- eur.

Veselo“ jazdil aj napriek zákazu, stopli ho za prekročenú rýchlosť  

Poverený príslušník PZ z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinil 33-ročného Ladislava z Moldavy nad Bodvou. Obvinený včera (24.7.2014) krátko pred 22,00 hodinou viedol motorové vozidlo značky AUDI A6, po ceste v úseku medzi obcami Turňa nad Bodvou a Drienovce (okr. Košice-okolie). Dopravní policajti počas kontroly zameranej na dodržiavania stanovenej rýchlosti medzi obcami mu namerali prekročenie maximálnej dovolenej rýchlosti o 26 km za hodinu. Následne bol zastavený a kontrolovaný. Policajtom na požiadanie predložil všetky potrebné doklady na vedenie vozidla a od vozidla, avšak pri následnej lustrácii zistili, že vodičské oprávnenie ktoré predložil bolo rozhodnutím dopravného inšpektorátu s právoplatnosťou od 29.7.2013 neplatné. Obvinený vozidlo viedol aj napriek tomu, že má platný vodičský preukaz zadržaný a uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do 02.05.2015. Požitie alkoholu u vodiča nezistili. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Fľašu mu rozbil na hlave

Príslušníci Obvodného oddelenia PZ Vinné z prečinu výtržníctva obvinili 30-ročného Františka z Michaloviec, ktorý koncom júna 2014 okolo 01,00 hodine v rekreačnom stredisku Kamenec na Zemplínskej Šírave (okr. Michalovce) na mieste verejnosti prístupnom fyzicky napadol 27-ročného Michalovčana. Prázdnou sklenenou fľašou ho udrel do hlavy. Črepiny mu spôsobili rezné rany na hlave, brade a krku s dobou práceneschopnosti v trvaní 5 dní. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606