magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 16.07.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 18 2014 - 09:28 GMT

Prepadli a zviazali strážnika, už čelia obvineniu

Michalovskí policajti intenzívne pracovali na objasnení lúpežného prepadnutia ku ktorému došlo v utorok (15.7.2014) v obci Krišovská Liesková. Na základe získaných dôkazov a množstva vykonaných procesných úkonov, vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach zo zločinu lúpeže obvinil už súdne trestaných (pre majetkovú trestnú činnosť) štyroch miestnych obyvateľov, dvoch mladistvých (15,17) a dvoch dospelých (19,21). Títo okolo polnoci z utorka na stredu prišli na hospodársky dvor miestneho poľnohospodárskeho družstva obce Krišovská Liesková. Prešli do maštali, kde prepadli strážnika (41). Zhodili ho na zem, spútali a jeden z páchateľov (19) mu povedal aby bol ticho, lebo ho pichne. Následne mu z vreciek zobrali cigarety, zápalky, hygienické vreckovky a zväzok kľúčov. Pomocou nich si odomkli administratívnu budovu, prehľadali ju a z miestnosti pre strážnika odcudzili kliešte takzvané herkulesky, ďalší zväzok kľúčov a z vaku poškodeného cigarety. Vonku už mali pripravené plastové kanistre, do ktorých chceli odcudzili naftu. To sa im však nepodarilo, nakoľko ich vyrušilo okoloidúce vozidlo. Napadnutému strážnikovi spôsobili škodu vo výške 65,- eur a povrchové poranenia krku, ľavej a pravej ruky a chrbta, bez práceneschopnosti. Obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Ukradli bránku, oplotenie aj dvere z pivnice

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Bidovce z prečinu krádeže obvinil muža a dvoch tínedžerov z okresu Košice-okolie (18, 15 a 14). Títo v sobotu (12.7.2014) večer zo záhrady neobývaného rodinného domu v obci Čakanovce (okres Košice-okolie), vystrihali a odcudzili pletivo o dåžke 260 metrov, kovovú vstupnú bránu, cirkulárku a dve plechové dvere vedúce do pivnice, ktoré zvesili z pántov. Majiteľovi spôsobili škodu vo výške 2.000,- eur. Obvinení sú stíhaní na slobode a v prípade dokázania viny 18-ročnému hrozí až dvojročné a dvom mladistvým až ročné väzenie.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk