magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 06.07.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 07 2014 - 09:57 GMT

Jazdil bez oprávnenia v čase zákazu a s „drogami“

Košickí policajti včera o 03.30 hodine zastavili a kontrolovali 21-ročného Košičana, potom čo viedol po Dopravnej ulici v Košiciach, osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia. Pri kontrole zistili, že nie je držiteľom vodičského preukazu a vozidlo viedol aj napriek tomu, že má rozhodnutím Okresného súdu Košice II z februára tohto roku uložený trest zákaz vedenia motorového vozidla na dobu 12 mesiacov. Vodič pri kontrole totožnosti policajtom dobrovoľne odovzdal igelitové vrecúško so zelenou sušinou, nedofajčenú ušúľanú cigaretu a štyri striekačky so zlomeným a zataveným koncom, v ktorých sa nachádzala neznáma kryštalická látka. Uvedené látky boli zaistené a zaslané na expertízne skúmanie. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ Košice začal trestné stíhanie vo veci prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Policajti usilovne pracovali na objasnení lúpežných prepadnutí

V sobotu (5.7.2014) krátko pred 22.00 hodinou došlo pri budove MsÚ v Trebišove k zločinu lúpeže, ktorej sa dopustila dvojica páchateľov. Vytypovali si 57-ročnú Žilinčanku, ktorá išla smerom k miestnemu automatu na mlieko. Rukami svoju obeť sotili a pokúsili sa jej z ramena strhnúť kabelku. Duchaprítomná žena ich nekalé zmýšľanie vycítila a svoju kabelku sa rozhodla brániť. Rukou si ju pridržala, no neodolala podstatne mladším páchateľom, ktorí jej napokon kabelku z ramena strhli a utiekli s ňou na neznáme miesto. Počas lúpeže našťastie nedošlo k zraneniu poškodenej, krádežou kabelky s obsahom jej však spôsobili škodu vo výške 300,- eur. Radosť z nezmyselného lupu páchateľov netrvala dlho a už na druhý deň skončili v rukách trebišovských policajtov, ktorí svojou profesionálnou prácou na miestnej osade, kde žije viac ako 4000 osadníkov nedali lúpežníkom šancu aj napriek tomu, že všetko okrem finančnej hotovosti 60,- eur stihli spáliť. 23-ročného Dalibora a 21-ročného Róberta predviedli pred vyšetrovateľa, ktorý oboch obvinil zo zločinu lúpeže, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody v trvaní tri až osem rokov.

Aj Michalovskí policajti intenzívne pracovali na objasnení lúpežného prepadnutia ku ktorému došlo ešte vo štvrtok v obci Pavlovce nad Uhom a jeho páchateľov vypátrali. Vyšetrovateľ PZ zo zločinu lúpeže a prečinu porušovania domovej slobody obvinil 22-ročného Marcela a 15-ročného Nikolasa z okresu Michalovce. Starší z obvinených vošiel na dvor rodinného domu, kde pristúpil k 75-ročnému dôchodcovi, ktorý stál na schodoch pri dverách do domu. Následne ho pevne chytil oboma rukami okolo tela a takto držal. Na dvore ho už čakal jeho mladší komplic, ktorý vošiel ešte predtým spolu s dôchodcom a z vrecka nohavíc mu zobral peňaženku. Z peňaženky zobrali finančnú hotovosť vo výške 520,- eur a z miesta odišli. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu. Obvinený Marcel bol umiestnený do cely policajného zaistenia s návrhom na vzatie jeho osoby do väzby.

Manžel vydieral manželku, druh družku

Vyšetrovateľ PZ zo zločinu vydierania obvinil 35-ročného Štefana z Michaloviec, ktorý v sobotu (5.7.2014) dopoludnia v Michalovciach v byte, fyzicky napadol svoju manželku (42). Potom čo ju päsťou udrel ju oboma rukami chytil pod krkom a keď mu povedala, že ide zavolať políciu, zobral z linky kuchynský nôž, ktorý jej priložil k hrudníku a vyhrážal sa jej, že ak zavolá políciu tak ju zapichne ako sviňu. Spôsobil jej povrchové zranenie viacerých častí tela s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní.

Z toho istého zločinu vydierania polícia obvila aj 3 x súdne trestaného 32-ročného Pavla z Michaloviec. Obvinený vo štvrtok (3.7.2014) popoludní prišiel k jednej z pizzerii v Michalovciach, kde sa nachádzala jeho bývalá družka (27). Zavolal si ju vonku, začal jej vulgárne nadávať a vyhrážať sa jej, že jej ublíži. Nespôsobil jej žiadne zranenia.

Policajti oboch mužov zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Vodičom bolo fuk, že majú uložený zákaz

Ešte v piatok dopoludnia (4.7.2014) polícia obvinila dvoch nezodpovedných vodičov, ktorí aj napriek uloženému zákazu viesť motorové vozidlá, si sadli za volant a veselo šoférovali. Z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia /trestná sadzba až na dva roky/ obvinili 41-ročného Jozefa z okresu Sobrance a 37-ročného Róberta z okresu Košice-okolie. Jozef o 15.06 hod. viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda 120L, cez obec Palín v smere na obec Senné, okr. Michalovce aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Policajti pri kontrole okrem toho zistili, že má rozhodnutím dopravného inšpektorátu uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov na dobu 48 mesiacov /do  januára 2017/. Obvineného Róberta zastavili a kontrolovali policajti potom, čo viedol motocykel  HONDA CBR 900 RR po ceste do Bohdanoviec v smere od Košíc. Počas kontroly hliadke nevedel predložiť vodičské oprávnenie. Lustráciou bolo zistené, že motocykel viedol aj napriek tomu, že má vodičský preukaz zadržaný a rozhodnutím dopravného inšpektorátu mu uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do apríla 2015. Obaja vodiči skončili v cele policajného zaistenia v tzv. super rýchlom konaní poputovali pred sudcu.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk