magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29 a 28.06.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 30 2014 - 04:39 GMT

Polícia obvinila ženu, ktorá po hádke bodla muža do hrudníka

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinil 56-ročnú Kateřinu z Košíc (5-krát súdne trestanú), ktorá v sobotu (28.6.) popoludní v byte na Kysuckej ulici usmrtila 55-ročného Košičana. Muža, ktorý s ňou spoločne býval v byte, po požití alkoholických nápojov a po predchádzajúcej hádke nožom bodla do hrudníka. Podľa predbežnej lekárskej správy z pitvy mužovi spôsobila bodné poranenie hrudníka s jednou bodnou ranou v oblasti hrudníka, muž zraneniam na mieste podľahol aj napriek poskytnutej odbornej lekárskej pomoci. Obvinená žena bola umiestnená do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ PZ zároveň podal podnet na vzatie obvinenej ženy do väzby. Za tento obzvlášť závažný zločin hrozí obvinenej žene trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Vyhrážali sa zabitím, dôchodca mužovi zlomil nos, druhý fyzicky napadol ženu

V sobotu (28.6.) dopoludnia sa 67-ročný dôchodca z Tepličky na dvore rodinného domu v obci Teplička (okr. Spišská Nová Ves) vyhrážal zabitím 44-ročnému mužovi, ktorý s ním býva v spoločnej domácnosti. Najprv mužovi nadával a vyhrážal sa mu zabitím, neskôr ho aj fyzicky napadol a hodil po ňom dva nože. Keď ho netrafil, tak ho udrel metlou po ruke. Popoludní obvinený dôchodca v slovných nadávkach a vyhrážkach pokračoval a 44-ročného muža opäť fyzicky napadol, udrel ho päsťou do tváre a keď spadol na zem, tam ho ešte párkrát udrel päsťou do tváre. Podľa predbežnej lekárskej správy napadnutému mužovi spôsobil zranenia s dobou liečenia až 10 dní. Spišskonovoveskí policajti dôchodcu zadržali, obvinili z prečinu ublíženia na zdraví a prečinu nebezpečného vyhrážania a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Z tých istých skutkov policajti OO PZ Košice Juh obvinili aj 39-ročného muža z obce Kecerovské Kostoľany, ktorý sa včera (29.6.) krátko po polnoci na Kupeckého ulici v Košiciach vyhrážal usmrtením 50-ročnej žene z Košíc. Po slovných vyhrážkach, ženu aj fyzicky napadol, pričom jej spôsobil zranenie s dobou liečenia 6 týždňov. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Obom obvineným mužom za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Pri poľovníckej chate „potiahol“ z auta zbraň

V sobotu (28.6.) dopoludnia doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil z uzamknutého motorového vozidlo zn. Suzuki Samurai krátku guľovú zbraň. Auto bolo zaparkované v lesnom poraste pri poľovníckej chate v časti zv. Grajnar v katastri obce Hnilec (okr. Spišská Nová Ves). Majiteľovi, ktorý mal zbraň v legálnej držbe, vznikla škoda približne 107 eur. Vyšetrovateľ PZ v Spišskej Novej Vsi v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami (trestná sadzba tri až osem rokov) a pre prečin krádeže. Polícia po páchateľovi a odcudzenej zbrani pátra.  

Hľadal staré železo a našiel delostreleckú mínu

Včera (29.6.) popoludní našiel muž počas hľadania starého železa vo vysušenom močiari v katastri mesta Kráľovský Chlmec (okr. Trebišov) neznámu muníciu, ktorá vyzerala ako granát a oznámil to polícii. Policajná hliadka muníciu  zabezpečila proti zneužitiu a následne bol na miesto privolaný policajný pyrotechnik. Ten uviedol, že ide o delostreleckú mínu kal. 80 mm z obdobia II. svetovej vojny, ktorá bola funkčná. Následne zaistenú povojnovú muníciu prevzal na zneškodnenie.

Polícia upozorňuje občanov, aby muníciu za žiadnych okolností nebrali do rúk a nepremiestňovali ju. Je potrebné zapamätať si miesto nálezu. Hlavne v tých prípadoch, ak je niekde v lese alebo v neznámej oblasti. Vhodné je, ak si miesto nejakým spôsobom označíme alebo v okolí nájdeme nejaké záchytné body, podľa ktorých je možné opätovne dané miesto nájsť. "Vždy je potrebné, aby každý nález občania oznámili na bezplatnom čísle 158,"

V Košiciach vyšetrujú vraždu

Včera (28.6.2014) popoludní došlo v jednom z košických bytov k tragickej udalosti, pri ktorej bol usmrtený 55-ročný muž. Muž aj napriek oživovaniu privolaných záchranárov RZP zraneniam na mieste podľahol. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva v Košiciach v danej veci začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy (trestná sadzba 15 až dvadsať rokov). Môžeme potvrdiť, že už včera bola vyšetrovateľom PZ, ktorý prípad vyšetruje, ako podozrivá z tohto činu zadržaná 56-ročná žena z Košíc, ktorá s nebohým mužom istý čas žila v spoločnej domácnosti. Ich vzájomný vzťah a prípadné nezhody sú predmetom vyšetrovania. Rozsah a charakter zranení určí až nariadená pitva. Okolnosti prípadu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. V závislosti od výsledkov vykonania prvotných úkonov vyšetrovateľ PZ rozhodne o ďalšom postupe v trestnom konaní.

V Spišskej Novej Vsi sa ťažko zranili dvaja chlapci

Včera (28.6.) podvečer na verejnom priestranstve pri letisku v Spišskej Novej Vsi došlo k ťažkým zraneniam dvoch maloletých chlapcov (10), ktorým pri manipulácii nájdený neznámy predmet explodoval. Záchranári RZP oboch chlapcov so zraneniami previezli do nemocnice. Polícia okamžite miesto zabezpečila, okolie prehľadal policajný psovod a ďalší policajti z dôvodu, či sa v blízkosti nenachádzajú ďalšie nebezpečné predmety, s negatívnym výsledkom. Na miesto boli privolaní experti Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ z Košíc, ktorí vykonali obhliadku miesta činu a zaistili stopy. Môžeme potvrdiť, že nejde o výbušninu, resp. nástražný výbušný systém. Podľa predbežných informácií expertov Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ Košice ide o zábavnú pyrotechniku, presnejší typ však určí až podrobné skúmanie.V danej veci vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti (trestná sadzba do 5 rokov)

Keďže ide o obrovskú nezabezpečenú plochu, polícia vyzýva obyvateľov k ostražitosti a v prípade, ak hocikedy, prípadne aj na iných miestach nájdu neznámy podozrivý predmet, aby s ním nemanipulovali a privolali políciu a tým predišli možnému nešťastiu. Začali letné prázdniny, preto vyzývame rodičov, aby svoje deti poučili o možnom hroziacom nebezpečenstve, aby nebrali do rúk nájdené neznáme podozrivé predmety a tak mohli bez ujmy na zdraví v septembri opäť sadnúť do školských laví


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606