magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 10.06.2014
@ Aktuálne -> Polícia      Jun 11 2014 - 04:46 GMT

Košičana olúpili počas návštevy

Vyšetrovateľka PZ zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinila 26-ročného Tomáša z Košíc. Obvinený v posledný májový deň tohto roku s doposiaľ nestotožneným páchateľom v byte na Ladožskej ulici v Košiciach, fyzicky napadli 38-ročného Košičana. Kým obvinený počas návštevy u poškodeného popíjal kávu, na vchodové dvere zaklopal jeho komplic. Po otvorení dverí zaútočil na poškodeného muža tak, že ho udrel päsťou do tváre načo spadol na zem. Tam ho obaja začali biť a od poškodeného pýtali kreditnú kartu, ktorou si chceli vybrať peniaze z bankomatu. Poškodený vybehol z bytu von na prízemie aby privolal pomoc a kým sa do bytu vrátil, páchatelia mu odcudzili tablet, mobilný telefón, rybársky nôž a z peňaženky hotovosť vo výške 40,-€. Takto mu spôsobili škodu v celkovej výške cca 240,- eur a zranenia s dobou pracovnej neschopnosti 5 dní. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mi hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Po komplicovi polícia pátra.

Vyhrážal sa odrezaním hlavy

Vyšetrovateľka PZ zo zločinu vydierania obvinila 49-ročného Ladislava z Košíc. Obvinený v nočných hodinách prvého júnového dňa 2014 na Jačmennej ulici v Košiciach, búchal po plynovej prípojke rodinného domu, vulgárne nadával obyvateľom domu a volal von na dvor jedného z obyvateľov. Tento obvineného cez okienko kúpeľne vyzval, aby upustil od svojho správania. Obvinený pod hrozbou násilia požadoval od neho a jeho rodiny finančnú hotovosť, dĺžňu sumu vo výške 23.000,- eur. Poškodenému sa vyhrážal že ak mu peniaze nedá, tak mu odreže hlavu. Obvinený sa poškodenému vyhrážal už niekoľko krát aj v priebehu apríla a mája 2014. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov..

Prišiel, natankoval a odišiel

Policajti z okresu Košice-okolie pátrajú po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý počas uplynulého víkendu „navštívil“ poľnohospodárske družstvo. Potom čo sa vlámal do jednej z haly v areáli firmy Nižný Lánec, následne z nádrže pracovného traktora zn. Zetor odcudzil 50 litrov motorovej nafty. „Tankoval“ aj z nádrže nákladného motorového vozidla zn. Tatra 148 a to 15 litrov motorovej nafty. Ďalších desať litrov nafty odcudzil z nádrže nakladača zn. UN 53. Pribalil si aj 50 metrov voľne položeného medeného kábla a na administratívnej budove rozbil sklenenú výplň okna. Spoločnosti so sídlom Nižný Lánec spôsobil celkovú škodu vo výške 1.190,- eur. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže za čo páchateľovi hrozí až dvojročné väzenie.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606